A címben feltett kérdésre határozott nem a válasz, a Twitteren terjedő képek és videók azonban mégis ezt állítják. Akik terjesztik, nem akarnak mást, csak másokat hergelni.
Egyre durvább álhírek, képek és videók terjednek a közösségi médiában, azon belül is főleg a Twitteren a Kínából indult koronavírus kapcsán. A most felbukkant tartalmakban ismeretlenek arról igyekeznek meggyőzni az internetezőket, hogy a kórokozót szándékosan szabadították a világra, hogy élőholtakká változtassák az embereket.
Az egyik gyorsan terjedő, és már több fiókon is felbukkant videón egy rángatózó páciens látható, akit a feltöltő szerint a koronavírus okozta fertőzés tett ilyenné. Ez azonban nem igaz. Ahogy az sem, hogy míg az egészséges emberek vére vöröses, pirosas, addig a vírussal küzdők szervezetében ugyanez lilává változik:
BRUH WTF THESE CORONAVIRUS MFERS HAVE PURPLE BLOOD HELL NAW HELL NAW THAT'S SOME ZOMBIE SHIT KILL EM ALL NOW pic.twitter.com/EKpm0qaYRG
— rb (@JahsehWitness) January 28, 2020
A szándékosan elterjesztett hazugságok miatt több ország kormánya, köztük Malajzia is hivatalos közleményben figyelmeztette az állampolgárokat, hangsúlyozva, hogy a betegségből fel lehet épülni, és ne higgyenek el mindent, amit az interneten olvasnak.
A vírusról terjedő durvább álhíreket Malajziában is terjesztették, az ottani hatóságok hat embert vettek őrizetbe ezért a cselekményükért. Ha a bűnösségük bebizonyosodik, akár egy évre is börtönbe kerülhetnek.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.