Az Instagram fejlesztői egy hosszú bejegyzésben magyarázták el, hogyan működik a Felfedezés lap a platformon.
Valószínűleg kevesen lepődnek meg azon, hogy az Instagram a mesterséges intelligenciát használja arra, hogy a felhasználóknak új bejegyzéseket ajánljon a platformon. Arról viszont már jóval kevesebbet tudni, hogy ez a szoftver pontosan hogyan működik, és miként védi a felhasználókat a számukra nem kívánatos tartalmaktól.
Az Instagram ezért úgy döntött, megosztja a felhasználókkal a "titkot".
A Facebook a legújabb blogbejegyzésben valóban részletes betekintést nyújt abba, hogy miként is működik az Instagram Felfedező lapján a háttérben dolgozó mesterséges intelligencia, a The Verge azonban kiszemezgette a lényeget.
A fejlesztők szerint az Instagramnak nincs könnyű dolga, a bejegyzések ugyanis rendkívül változatosak. Emiatt úgy döntöttek, elsősorban nem arra összpontosítanak, hogy milyen tartalom érdekelheti a felhasználót, hanem arra, hogy az milyen Instagram-fiókban jelent meg, és azt mennyire kedvelheti az adott felhasználó.
[Nézzen rá az Instagramra, lehet, hogy már önnél is eltűntek a lájkok]
Hogy a rendszer felmérje, mely fiókok mennyire "hasonlóak", az úgynevezett "szóbeágyazási" modellhez hasonló modellt használ. A szóbeágyazási modell lényege nagyjából az, hogy a szavaknak valójában az adja meg a pontos jelentését, hogy milyen környezetben találhatók meg.
Ha ez megvan, a rendszer megnézi, a felhasználó legutóbb milyen típusú fiókok tartalmaival lépett kapcsolatba – kedvelte őket, vagy hagyott alattuk kommentet. Ezek után körülbelül 500 bejegyzést gyűjt össze a rendszer, kiszűrve a spameket, ártalmas bejegyzéseket és minden olyat, ami nem érdekelheti a felhasználót.
[Kapcsolja be ezt a telefonján és nagyon más lesz tőle az Instagram]
A kiválasztott 500 bejegyzést végül az alapján pontozza az algoritmus, hogy milyen valószínűséggel tetszene a felhasználónak, majd a pontok értéke alapján sorrendbe állítja azokat. Végül ezek közül a TOP 25 jelenik meg a Felfedező lap első oldalán.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.