Két év múlva szállnának le a bolygón.
2020-ban űreszközt szeretne a Mars felszínére juttatni Kína. A leszállóegység most sikeres teszten esett át Peking közelében.
A négylábú gépezetet hetven méter magasan függesztették fel acélsodronyokra. A szonda beindította hajtóművét, majd lassú ereszkedés után lebegésbe kezdett a feszín felett.
A Mars-expedíciók legnehezebb része a "puha" leszállás, ami eddig csak az Egyesült Államoknak sikerült. A mostani próbán azt demonstrálták, hogy a leszállóegység képes a stabil lebegésre és az akadályok elkerülésére. Utóbbiakat kőtornyok képviselték a tesztpályán.
A küldetés másik létfontosságú összetevője a hordozórakéta. A Hosszú Menetelés 5 jelű rakéta fejlesztése késedelmet szenved, illetve 2017-ben sikertelenül tesztelték. Idén újabb kísérlet várható vele.
Kína későn kezdte űrprogramját, csak az amerikai holdra szállás után, 1970-ben bocsátotta fel első műholdját. Azóta viszont dollármilliárdokat költöttek űrkutatásra. Idén januárban már sikerült leszállniuk a Hold túloldalán, és ott krumplit termeszteni.