Nem csoda, hogy Guinness-rekordot ért az OmniVision fejlesztése. Olyan képszenzort raktak össze, amely parányi mérete ellenére rossz fényviszonyok között is képes felvételeket készíteni.
Az orvosok számára rendkívül fontos, hogy a páciens problémáját minél pontosabban sikerüljön beazonosítaniuk. Ebben az érzékelésnek is nagy szerepe van, hiszen ha egy elváltozásról van szó, a kezelés érdekében rengeteg (látható) adatra van szükség. Ezt különféle műszerekkel eddig is el tudták végezni, ám vannak olyan pontok a testben, melyek feltérképezéséhez már parányi eszközökök kellenek – olyanok, mint az OmniVision fejlesztése.
A miniatűr OV6948 egy, a testet belülről is fényképezni tudó eszköz, melynek természetesen a szakvizsgálatoknál veszik nagy hasznát. A kis kamera mérete miatt az emberi test legszűkebb részeibe (például az erekbe) is képes behatolni, és felvételeket készíteni. Egyébként a méretet talán a gyártó termékfotójával lehet a legjobban szemléltetni. Itt jegyezzük meg, a fotón nem egy kavics vagy valamilyen fémdarab látható, hanem egy borsszem. Mellette pedig a kamera:
Az OmniVision igazi szenzációja a borítás alatti, mindössze 0,65 mm x 0,65 mm nagyságú szenzor, amely ennek ellenére is egészen jó képminőséggel rendelkezik: 200 x 200 pixelben rögzít, adott esetben akár 30 fps-ben. A legjobb, hogy rossz fényviszonyok közt is elboldogul, ezáltal számos vizsgálatnál alkalmazható. A fejlesztés a Guinness Rekordok Könyvébe is bekerült.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.