Tech hvg.hu 2019. október. 30. 12:03

Kilőtt a Realme mobilgyártó, úgy veszik a telefonjaikat, mintha kötelező lenne

Ha a későbbiekben is ilyen eredményeket produkál a Realme nevű kínai mobilmárka, újabb átrendeződésre van kilátás a globális okostelefon-piacon.

Fontos mérföldkövet sikerült teljesíteni az éppen európai terjeszkedését előkészítő Realmenek: a "kis" kínai gyártó egy friss jelentés szerint a globális ranglista hetedik helyére küzdötte fel magát, miután három hónap alatt 10 milliónál is több készüléket értékesített. Ez az adatokat közlő Counterpoint Research szerint a harmadik negyedévre, vagyis a július-szeptember közti periódusra vonatkozik.

Tavaly ugyanilyenkor még sehol nem voltak. Most az élboly felé száguldanak.
Counterpoint Research

Az Oppo egykori almárkája 18 hónappal korábban jelentette be, hogy önállóan működik tovább, hogy a Xiaomihoz hasonló tervet követve (ott a Redmi vált ki az anyacégtől) egyedül folytassa növekedését. A Q3-at összegző adatok alapján a lépés több mint jó döntésnek bizonyult: az elemzők szerint a Realme egy év alatt a legdinamikusabban fejlődő márkává nőtte ki magát.

A cég eddig Kínában és Ázsia dél-keleti részén volt jelen, mostanra viszont olyan piacokon is terjeszkedni kezdett, mint Oroszország és India. Vagyis az értékesítésben eddig elért eredmények várhatóan a következő időszakban sem lesznek rosszabbak.

A Realme (a tavalyi év hasonló időszakától mért és) több mint 808 százalékosra tehető növekedésében egyrészt persze az alacsony bázisnak (volt honnan nőni), másrészt a vállalat színes portfóliójának is hatalmas szerepe van: a cég ugyanis nem csak olcsóbb készülékekkel igyekszik ellátni a piacot, a drágább szegmensben is készül újdonságokkal. Ezek egyike a világ első olyan telefonja, amelyben már 64 megapixeles kamera van.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.