A nemrég űrsétát tett Christina Koch 11 percen át rögzítette, ahogy a Nemzetközi Űrállomás elhalad Afrika felett. A végeredményt egyetlen képpé gyúrta össze.
A Nemzetközi Űrállomás (ISS) fedélzetén élő tudósok számára teljesen mást jelent egy napkelte vagy épp egy napnyugta. Az ISS ugyanis átlagosan 92 percenként kerüli meg a Földet, így lénygében tucatnál is többször figyelhetik meg ezeket a látványosságokat a fedélzetről 24 óra leforgása alatt.
A Nemzetközi Űrállomás éppen ezért arra is kiváló helyszín, hogy timelapse videókat készítsenek onnan az űrhajósok. A német Alexander Gerst korábban már több ilyen felvételt is közzétett, most pedig a nemrég űrsétát tett Christina Koch készített hasonlóan ámulatba ejtő fényképet.
Az űrhajós 11 perc alatt készített mintegy 400 képet, miközben az ISS épp Afrika felett haladt át, majd ezeket dolgozta össze egyetlen fotóvá.
City lights, stars, lightning storms, even satellite flares--A composite of individual photos stacked on top of each other to show all the amazing things we see at night out our window. pic.twitter.com/goDma6dkkP
— Christina H Koch (@Astro_Christina) July 10, 2019
A képen látható sárga és fehér színek egy-egy város mesterséges fényeit mutatják, míg a narancssárgás szín az Angola és a Kongói Demokratikus Köztársaság területén égő tüzeket jelzi. (Mindegyik pont egy-egy újabb frame a felvételen.) A fényes, világos foltok villámlást jeleznek, míg a zöldes szín a Föld légkörét jelenti.
Ha kíváncsi a Nemzetközi Űrállomáson folyó munkára, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.