Megmutatta az Európai Űrügynökség, hogy néz ki egy év a világűrből – videó
Az Európai Űrügynökség műholdja timelapse videót készített a Föld egy évéről.
Az Európai Űrügynökség műholdja timelapse videót készített a Föld egy évéről.
Jason Wang, az amerikai Northwestern Egyetem asztrofizikusa a Beta Pictoris b nevű exobolygó pályájának 75 százalékát konvertálta át videóvá.
Napról napra lehet végigkövetni egy éven át, mi történik a termőföldbe zárt cigarettákkal – mi bomlik le, mi marad meg, és mi megy végbe az üvegben 365 nap alatt.
Közismert tudományos tény, hogy a Föld dőlésszöge befolyásolja, milyen hosszúak a nappalok. Most azt is megnézhetjük, hogy mindez hogyan néz ki kivülről.
A HR 8799 jelű csillag a Földtől nagyjából 133 fényévre található, körülötte pedig több bolygó is kering. A keringésüket 12 éven át figyelték meg.
A Neowise nevű űrszonda félévente képes feltérképezni a teljes éjszakai égboltot, ami megmutatja a tudósoknak, miként változnak a csillagok, fekete lyukak és más objektumok.
Brennan Gilmore asztrofotós két éjszakán át kémlelte az eget, hogy rögzíteni tudja a Jupiter forgását.
Órák felvételeit tömörítette össze mintegy 100 másodpercbe az Időkép olvasója. Csillagok, felhők, Tejútrendszer minden mennyiségben több magyarországi helyszínről.
A látványosabb timelapse videókhoz igen sok türelemre van szükség. Egy dán fotós három éven keresztül gyűjtötte a felvételeket, hogy az egészet egy hárompercnyi kisfilmbe sűrítse.
Látványosnak ugyan nem, hipnotikusnak (és igen informatívnak) viszont annál inkább mondható az alábbi videó, amelyik megmutatja, hogyan alakult a legnagyobb oldalak havi internet forgalma 1996 és 2019 között.
A nemrég űrsétát tett Christina Koch 11 percen át rögzítette, ahogy a Nemzetközi Űrállomás elhalad Afrika felett. A végeredményt egyetlen képpé gyúrta össze.
A NASA YouTube-csatornáján debütált az a videó, amit az amerikai űrhajós, Nick Hague készített a Nemzetközi Űrállomás fedélzetéről.