Egy hétre érkeztek, 9 hónap után indulhatnak vissza a Földre a Boeing űrhajósai
Késik a SpaceX új Dragon űrhajója, így az a küldetés is, ami a következő legénységet szállítaná a Nemzetközi Űrállomásra – és hozná vissza a jelenlegi gárdát.
Késik a SpaceX új Dragon űrhajója, így az a küldetés is, ami a következő legénységet szállítaná a Nemzetközi Űrállomásra – és hozná vissza a jelenlegi gárdát.
Don Pettit, a NASA asztronautája egy speciális, saját maga által fejlesztett eszközzel örökítette meg a Tejútrendszer körül keringő két galaxist.
A NASA űrhajósa, Don Pettit érdekes jelenséget osztott meg az X-en, ami már most megmutatja, milyen jövőre lehet számítani.
Az orosz Roszkoszmosz űrügynökség két űrhajósa kipakolta azt a háromtonnányi élelmiszert és egyéb ellátmányt, amit a Nemzetközi Űrállomásra szállított a Progressz teherűrhajó. A NASA már sejti, mi okozhatta a szivárgást.
Az orosz Progressz teherűrhajó nemrég dokkolt a Nemzetközi Űrállomáshoz, ahová három tonna élelmiszert, üzemanyagot és egyéb eszközöket szállított. A dokkolás után azonban kiderült, hogy valami szivárog a belsejében.
A NASA friss kutatási eredménye szerint másként teljesítenek az asztronauták a Földön és az űrben. Utóbbi azért probléma, mert negatív hatása lehet a hosszú távú űrutazásra is.
Az elmúlt időszakban már másodjára kellett változtatni a Nemzetközi Űrállomás (ISS) pályáján, hogy ne legyen baj az útjába kerülő űrszemét miatt.
Elég komolyan szivárog a Nemzetközi Űrállomás egyik modulja, de sem a kiváltó okot, sem a helyzet súlyosságát illetően nincs egyetértés az orosz és az amerikai fél között.
A NASA szerint kiállta a nyomáspróbát is az a szkafander, aminek meghibásodása miatt 2024 nyarán le kellett állítani egy űrsétát. A hosszútávú megoldás azonban még várat magára.
Figyelmeztette a NASA repülésbiztonsági tanácsadó testülete a SpaceX-et, hogy kiemelten figyeljen az űrhajósok biztonságára, miután a Nemzetközi Űrállomásról (ISS) történő legutóbbi visszatérést követően négyen is kórházba kerültek.
Idén már 24 éve annak, hogy emberek dolgoznak a Nemzetközi Űrállomás fedélzetén, a NASA ezért összeszedte, mi mindenre kell odafigyelni, hogy még egy darabig működni tudjon.
A négytagú misszió Florida partjainál csapódott a vízbe, és az egyik űrhajóst megfigyelés alatt tartják, de egyelőre nem tudni, miért.