Az éles eszéről híres amerikai elnök többször is felvetette, vajon a nukleáris fegyverek alkalmasak lennének-e az USA partjai felé tartó hurrikánok megállítására.
Egy, az Axios nevű amerikai hírportál által ismertetett beszélgetés szerint Donald Trump amerikai elnök arról érdeklődött, vajon a nukleáris fegyverek bevethetők lennének-e az Egyesült Államok felé tartó viharok ellen. Trump egész konkrétan a viharfellegek "szétbombázásáról" beszélt.
[Frissítés: az elnök szerint kamu, amiről az Axios ír, szerinte nem mondott ilyet]
Az elnök – több fültanú szerint – a hurrikánok középpontját, úgynevezett szemét támadná, hogy ne erősödjenek tovább, illetve mire a keleti partvidékhez érnek, már ne működjenek rendszerként, megelőzve ezzel a viharok okozta pusztítást.
Az Axios szerint Trump felvetésére válasz is érkezett, egy jelenlévő állítólag úgy fogalmazott:
utánanézünk, elnök úr.
A lap ugyanakkor hozzáteszi, az ötlet annyira meglepte a jelenlévőket, hogy a találkozó végén csak nagyokat pislogva néztek egymásra, és senki se tudta, mihez kezdjenek ezután.
Egy másik forrás azonban azt állítja, a "nukleáris" szó nem szerepelt a furcsa felvetésben, csupán annyi, hogy esetleg szét lehetne bombázni a hurrikán szemét, ezzel csapást mérve a jelenségre.
A Fehér Ház, válaszolva az Axios kérdésére azt írta, nem kommentálnak olyan magánbeszélgetéseket, amiket az elnök talán megvitatott vagy nem vitatott meg nemzetbiztonsági csapatával.
[Ez is érdekelheti: Félelmetes: Eltörpül a hirosimai atombomba ereje a maiakéhoz képest]
Az amerikai lap szerint Trump bombázós ötlete nem új, már Eisenhower idején is felmerült, hogy atomfegyverekkel állítsanak meg hurrikánokat, ám a tudósok hozzáértése végül meggyőzte a kabinetet, hogy rossz ötletről van szó.
A szakértők szerint egy ilyen robbantás radioaktív csapadékot juttatna a széllel a szárazföldi területekre, mindemellett más pusztító környezeti problémákat okozna.
Trumpnak valószínűleg azért jutott eszébe most a hurrikánok megfékezése, mert a szinte évente érkező viharok általában a nyár végén keletkeznek az Atlanti-óceán keleti térségében. Ahonnan aztán nyugat felé mozognak.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.