Ennyit a tűzszünetről: előbb a Hezbollah támadott rá egy izraeli őrtoronyra, most meg az IDF légiereje bombázza Libanont
A szerdán megkötött tűzszünet láthatóan egy hetet sem bírt ki.
A szerdán megkötött tűzszünet láthatóan egy hetet sem bírt ki.
Lopakodó nehézbombázókkal mért csapást az amerikai légierő.
Ismerje meg 12 képben a libanoni-izraeli konfliktust földközelből. Földes András Bejrúttól az izraeli határig fotózta végig a háborút.
Földes András a helyszínen vette videóra a brutális támadást. Először drónok jöttek, aztán rakéták, majd bombázók. Ez volt a sűrűn lakott város eddigi leghevesebb ostroma.
A Hezbollah több katonai vezetőjét is likvidálta Izrael az utóbbi hetekben, Haszan Naszrallahnak ezért tudnia kellett volna, hogy rá is vadásznak. Mégis az egyetlen, központi főhadiszálláson tartózkodott a pénteki izraeli légicsapás idején – kérdés, hogy miért. A Der Spiegel elemzése szakemberek nyilatkozataiból és névtelen forrásoktól szerzett információkból próbálta feltárni, mi történhetett pontosan.
Az IDF is hadgyakorlatot jelentett be Észak-Izraelbe.
A kórház adott jelentést az áldozatokról.
A NATO 25 évvel ezelőtt, 1999. március 24-én indított kiterjedt légiháborút Jugoszlávia ellen. A NATO békefenntartó csapatokkal kívánta megállítani a Koszovói Felszabadítása Hadsereg (UCK) és a jugoszláv hadsereg közötti háborúskodást, illetve a koszovói albánok elleni népirtást. De a Milosevic-rezsimet csak bombákkal lehetett meggyőzni. Az akkori Orbán-kormány teljes mellszélességgel az atlanti szövetség mellé állt a szerb kormány – és benne Orbán jelenlegi szövetségese, Alaksandr Vucic – ellenében. Az MSZP tiltakozott az ellen, hogy Magyarországról induljanak NATO-bombázók bevetésre.
Csernyihivbe már nem kell se élelmiszersegély, se ruhaadomány, "mert abból bizony nem lesz ház". Az ezeréves városba, amit elfoglalni nem, csak szétrombolni tudtak Putyin seregei, most pénz és építőanyag kell. A város szinte úgy működik, mint a háború előtt, de az elmúlt két év beleégett mindenki agyába. És el is mesélték, min mentek át, és hol tartanak most.
Legalább tizenhárman meghaltak a légicsapásban.
A támadás válaszcsapás az előző heti jordániai incidensre, melyben három amerikai katona halt meg.
A Libanonra mért izraeli csapásokban már 130 Hezbollah-fegyveres halt meg.