Vakbélműtéten kellett átesniük az Antarktiszra induló ausztrál orvosoknak, hogy ezzel csökkentsék az esetleges komplikációk veszélyét, amikor az elszigetelt kutatóállomásokon fognak dolgozni.
A jeges kontinensre utazó orvosok elutazásuk előtt önként vetették alá magukat a vakbél-eltávolításnak. A téli időszakban minden állomáson csak egyetlen orvos van, így nem engedhető meg, hogy olyan, akár életveszélyessé is válható betegségük legyen, mint a vakbélgyulladás.
Az orvosok szerződésében előírás a vakbél-eltávolítás, akkor vezették be, amikor az 1950-es években egy ausztrál orvos vakbélgyulladással megbetegedett a Heard szigetén lévő kutatóállomáson és bonyolult, rendkívüli művelettel kellett őt hazamenekíteni. 1960-ben egy Antarktiszon dolgozó orosz orvosnak el kellett távolítania saját vakbelét helyi érzéstelenítésben, képzetlen kollégái segítségével.
Az orvosok kedden érkeztek a tasmániai részleghez, hogy kéthónapos kiképzéssel felkészítsék őket a hideg kontinens zord körülményeire, amelyeket megtapasztalnak majd, amikor a Caseyben, Davisban és Mawsonban lévő antarktiszi szárazföldi kutatóállomásokon és a Macquirie-szigetén lévő egységben dolgoznak majd.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló érdekességekről, lájkolja a HVG Tech rovatának tudományos eredményeket is bemutató Facebook-oldalát.