Tech hvg.hu 2019. május. 27. 19:37

90 perc alatt érne el Londonból New Yorkba egy új hiperszonikus repülőgép

Ambiciózus tervekkel állt elő a Hermeus nevű cég: tíz év alatt olyan repülőgépet fejlesztenének ki, ami forradalmasíthatja a polgári légi közlekedést.

A francia Concorde 2003-as visszavonultatása óta gondolkodnak azon a repülésügyi szakemberek, hogy valamilyen formában újra kellene gondolni a polgári légi közlekedésben, hogy szuperszonikus, vagy még annál is gyorsabb repülőgépeket állítsanak kötelékbe. Most egy új szereplő tűnt fel ezen az "ötletpiacon", ami igen ambiciózus terveket tett le az asztalra.

A Hermeus nemrég komoly befektetést kapott magánbefektetőktől arra, hogy egy hiperszonikus repülőgépet fejlesszen ki – írja az Übergizmo. A légi jármű a tervek szerint a hangsebesség ötszörösével repülne, és a London–New York távolságot alig 90 perc alatt tenné meg. Jelenleg ehhez nagyjából 7 órányi repülés szükséges.

Hermeus

AJ Piplica, a Hermeus társalapítója szerint forradalmasítani szeretnék a polgári légi közlekedést, amellyel radikálisan lecsökkentenék a távolságokat a Földön. A szakember a CNN-nek úgy nyilatkozott, nagyjából egy évtized lehet, mire sikerül kifejleszteni egy ilyen gépet, így egy jó darabig még biztosan nem fogunk ilyennel utazni.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.