Tech hvg.hu 2019. május. 17. 16:03

Kedveli a Trónok harcát? Akkor le fog esni az álla attól, amit egy biológus művelt

A biológusok közt is akadnak művészlelkűek, sőt olyanok is, akik mellette Trónok harca-rajongók. A kettőből együtt egészen hihetetlen dolgok születhetnek.

Bár a Trónok harca új, befejező évada sokak szerint nem annyira izgalmas, mint a széria korábbi részei, az alapmű népszerűsége így is töretlen.

Akadnak azonban, akik nemcsak rajonganak a műsorért, hanem szabadidejükben, főleg, ha kreatív vénával rendelkeznek, készítenek is hozzá valamilyen kézzelfogható dolgot. Így tett egy biológus, Bria O'brien is, aki különféle baktériumokat felhasználva alkotta újra a sorozatból ismert frakciók szimbólumait:

Bria O’Brien

O'brien az amerikai Tentamus Grouphoz tartozó Tentamus North America munkatársa, aki a Vice-nak számolt be a különleges alkotásairól. A többek közt élelmiszerek ellenőrzésével foglalkozó tudós biztonságos körülmények közt hozta létre munkáját, olyan baktériumok felhasználásával, mint a bőrön is megtalálható Staphylococcus aureus, vagy az egészséges emberi szervezetben jelen lévő gomba, a Candida albicans.

A szimbólumok elkészítéséhez O'brien az étkezési, de kozmetikai célokhoz is használt agaragar nevű, vörösmoszatokból nyert poliszacharid-keveréket alkalmazta, amely remek sűrítő- és gélképző tulajdonsággal rendelkezik. Az alkotások 1-2 nap alatt születnek meg, a végeredményt pedig úgynevezett inokulációs tűk segítségével alakítja ki. A tudós elmondása szerint a Starkokat ábrázoló a kedvence.

Az "agar art" nevű kísérletezgetés egyébként népszerű hobbi a mikrobiológusok közt, az American Society for Microbiology című szakfolyóirat rendszeresen hirdet ilyen versenyeket. O'brien már korábban is benevezett egyre, és várhatóan most sem hagyja ki.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
Élet+Stílus Galicza Dorina 2024. december. 28. 20:00

Elillant történelem és babonamentes tűzvédelem – megnéztük a felújított Notre Dame-ot

Párizs székesegyháza fényesebben ragyog, mint valaha, de az évszázadok alatt felhalmozódott kosszal együtt mintha a történelmét is lemosták volna róla. Bár a felújítás még nem ért véget, ha a belső tér már nem változik, akkor az évtizedek múlva sebtében idelátogató turista azt se fogja tudni, mi történt az elmúlt öt évben a templom körül.