Növénytermesztés a Holdon? Fontosabb, mint gondolná, és úgy tűnik, meg is oldható
Csak mikroorganizmusokat kell adni a Hold felszínéhez, és az alkalmas lehet arra, hogy növényeket termesszenek benne üvegházakban – állítja egy új tanulmány.
Csak mikroorganizmusokat kell adni a Hold felszínéhez, és az alkalmas lehet arra, hogy növényeket termesszenek benne üvegházakban – állítja egy új tanulmány.
Áttörést hozhat a UC Davis Egyetem munkatársainak új kapszulája, ami a bélrendszerben vándorolva tud információkat gyűjteni annak állapotáról.
Egészen különleges módon, méhekkel gyűjtenének adatokat a városok – és a mézelő méhek – egészségi állapotáról tudósok.
A NASA szerint még a korábbinál is jobban oda kell majd figyelni, hogy ne fertőzzünk meg élettel más égitesteket.
Mikroorganizmusok egyedi rendszereit fedezték fel Leonardo da Vinci egyes alkotásain mikrobiológosuk.
Az úgynevezett biológiai akkumulátorok egyik előnye, hogy a nap bármelyik szakában termelnek energiát, és egyáltalán nem károsítják a földet.
A Szaturnusz és a Jupiter holdjai is olyan égitestek egy tudós szerint, amiken élet rejtőzhet. Persze nem zöld lényekre kell gondolni.
Egy Deinococcus radiodurans nevű baktérium olyannyira szívós, hogy a világűr szélsőséges körülményei sem pusztítják el.
Hosszú távon viszont okozhat humán egészségügyi problémákat is.
A biológusok közt is akadnak művészlelkűek, sőt olyanok is, akik mellette Trónok harca-rajongók. A kettőből együtt egészen hihetetlen dolgok születhetnek.
Pete Hegseth, a Fox News egyik házigazdája szerint mivel a baktériumok nem láthatók, úgy gondolja, nem is léteznek, ezért például nem fontos, hogy rendszeresen kezet mosson.
Amazónia felfedezéséhez hasonlítják a föld alatti világ feltárását a tudósok: minél lejjebb haladnak, annál érdekesebb élőlényekre bukkannak. Egy már fellelt organizmus például mélyen a tengerfenék alatt, 121 Celsius-fokon érzi jól magát.