A Samsung másfél hete bejelentett aktuális csúcskészüléke sem kerülhette el, hogy értő kezek szétszedjék, az értő szemek pedig felmérjék, mennyi pénzbe is kerül a benne lévő alkatrészek összessége, ha már az összeszerelésüket is beleszámítjuk.
A képernyő a legdrágább modul a Galaxy S10+-ban, készülékenként 86,5 dollárba kerülhet a Samsungnak – állapította meg a TechInsights elemzése. A tavalyi évhez képest ez jelentős, 9 dolláros drágulást jelent. A szakemberek szerint köszönhetően a nagyobb méretnek, illetve például annak, hogy mivel a paneleken ki kell alakítani a kameralyukakat, így bonyolultabbá válik a gyártás.
A költségbecslésben az – egyébként jelentős részben házon belül gyártott – chipset (processzor, modemek) 70,5 dollárt számoltak, a kamerák 56,50 dolláros árcímkét kaptak, és ugyan csak fél dollárnyival, de 50 dollár fölött van még a memória modulja is.
A legolcsóbb alkatrészeket a töltő körül kell keresnünk: az energiaellátást menedzselő apróságok a hangokért felelős eszköztárral együtt is csak 7 dollárba kerültek, de ilyen mennyiségben rendelve még az akkumulátor sem lehetett drágább 10,50 dollárnál a TechInsights becslése szerint.
Mindent egybevéve 420 dollárra (kb. 117 ezer forint) jön ki egy darab Samsung Galaxy S10+ elkészítésének ára. Ebben már benne van készülék összeszerelését és tesztelését is magában foglaló, 34,5 dolláros tétel is.
A boltban a 128 gigányi tárhellyel szerelt alapmodellt is 1000 dollárért adják majd. Bár a két összeg között nagy a különbség, a Samsung legnagyobb bánatára nem 580 dollár haszna van egy-egy eladott telefonon. Hiszen egy mobilnál nem csak az alkatrészek beszerzése és összeszerelése jelent költséget. Pénzbe kerül a hozzá kapcsolódó kutatás-fejlesztés, az operációs rendszer fölé pakolt felhasználói felület fejlesztése, a szállítás, a marketing, az alkalmazottak fizetése stb.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.