Szokatlan tetemre, egy elpusztult hosszúszárnyú bálna maradványára bukkant egy brazil környezetvédő csoport az Amazonas torkolatánál, lényegében véletlenül: a kutatók azt állítják, a tetemből lakmározó madarakat követték, így bukkantak rá.
Bár az amazonasi esőerdők élővilága rendkívül gazdag, bálnák mégsem élnek arrafelé. Egy brazil kutatócsoport tagjai, a Bicho D’água azonban most mégis egy ilyen emlős tetemére bukkant az Amazonas torkolatánál – írja az Independent.
A 10 tonnás és mintegy 11 méteres hosszúszárnyú bálna maradványára egy szerencsés véletlen folytán találtak rá a szakemberek: egyszerűen követték az abból lakmározó madarak útját, amelyek elvezették őket az elpusztult állathoz.
A már oszlásnak indult, nagyjából egyéves emlős tetemét a dús aljnövényzetben fedezték fel, ami csak még rejtélyesebbé teszi az ügyet. Az első elméletek szerint a bálna valahogyan a folyóba sodródhatott, azt azonban nem értik, miként juthatott ilyen mélyen az erdőbe. Ehhez feltehetően az árapály jelenségnek is köze lehet, de biztosat csak később lehet mondani.
A kutatók szerint a púpos bálnának is nevezett faj egyedei alkalmanként a brazil partoknál is feltűnnek, ez viszont az év ezen időszakában egyáltalán nem jellemző. Mindezek alapján azt valószínűsítik, hogy az egyed elszakadt a többi bálnától, és végül itt kötött ki.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.