Egy robottal osztozott a reflektorfényben I.P. Park, az LG elnöke és technológiai vezetője, amikor a vállalat jövőről alkotott vízióját körvonalazta a Mesterséges intelligencia egy még jobb életért című, a CES 2019 technológiai kiállításon tartott beszédében. A szakember szerint az édeskevés, hogy a gépek megértenek minket – érteniük kellene mondataink mögött meghúzódó szándékainkat is.
„Az elmúlt száz évben az olyan háztartási berendezések, mint a hűtőszekrény, a mosógép vagy a porszívó nagyjából 75 százalékkal csökkentették a házimunkával töltött időt, a fejlesztésekbe fektetett szellemi munka azonban ezzel párhuzamosan jelentősen megnövekedett” – állapította meg az LG elnöke, aki szerint a válasz a mesterséges intelligenciában (MI) rejlik, de csakis akkor, ha valódi intelligenciát adunk a gépeknek.
Park szerint az LG célja, hogy túlmutasson a szórakoztatóelektronika egyik vezető gyártójaként betöltött jelenlegi szerepén, és olyan innovátorrá váljon, amely az élet egy valóban intelligens módját kínálja a felhasználók számára. A vállalat mesterséges intelligenciáról alkotott víziójának felvázolása közben a szakember elmagyarázta, hogyan fogja az MI-technológia a három kulcspillér – a fejlődés, az összekapcsolhatóság és a nyíltság – mentén átalakítani a mindennapi élet szinte minden területét. A vezető az LG ThinQ jelzéssel ellátott termékeit hozta fel példának, melyek képesek az önálló fejlődésre, hiszen folyamatosan tanulnak a felhasználó szokásairól, továbbá gördülékenyen kapcsolódnak be a mindennapi feladatokba, és a vállalat által kiépített partnerkapcsolatok révén képesek bekapcsolódni egy nagyobb ökoszisztémájába.
Az LG technológiai vezetője hangsúlyozta: ahhoz, hogy a mesterséges intelligenciával felvértezett eszközök többet nyújtsanak az egyszerű hangfelismerésnél és az automatikus feladatvégzésnél, érteniük kell a célt és a szándékot minden egyes hangutasítás mögött. Ezzel Park rátapintott a mai, mesterségesen intelligensnek nevezett megoldások gyenge pontjára. A szakember elismerte, hogy az ilyen jellegű kontextuális megértéshez a mesterséges intelligenciának fejlődnie kell, méghozzá a felhasználóval történő interakciókon keresztül.
Hogy milyen szintű gondok vannak ma a fogyasztói elektronikában mesterséges intelligenciaként emlegetett megoldásokkal, arról éppen a CES szakkiállításon sikerült készítenünk egy illusztris fényképet.
A CES 2019 szakkiállítás többi bejelentését itt találja. Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.