A brit gyermekorvosok szövetsége szerint a szülőknek nem kellene annyira aggódniuk, elég lenne csak finoman kontrollálni a gyerek telefonnal vagy számítógéppel töltött idejét.
Az eddigiektől eltérő véleményt fogalmazott meg a brit háziorvosok szövetsége (RCPCH) a gyerekek internethasználatával kapcsolatban: a szervezet azt állítja, a képernyő előtt töltött idő nem feltétlenül jelent veszélyt a gyerek egészségre nézve, sőt, attól sem kell tartaniuk a szülőknek, hogy egyszer majd képtelenek lesznek elszakadni az internettől – írja a BBC.
Egyes kutatások szerint a gyermekkori depresszió és a korlátlan internethasználat összefügg, de a szövetség ezt nem látja megalapozottnak. Szerintük az internet önmagában nem ártalmas, sőt: ha jól használják, szélesítheti a gyerekek látókörét. Amíg a szülők képesek gyermekeiket a megfelelő irányba terelni, és megszabni bizonyos határokat, addig a szövetség szerint nincs mitől tartani.
Az RCPCH szerint bárki könnyen leellenőrizheti, hogy családjában okoz-e bármilyen problémát az internethasználat, csupán négy kérdésre kell válaszolnia:
- Kontrollálható-e a családomban az internetezéssel töltött idő?
- Az internetezés a családi programok rovására megy?
- Előfordul, hogy a gyerek alvás helyett is internetezik?
- Képes ésszerű keretek között tartani a gyerek az internetezés közben a nassolást?
Ha mindegyik kérdésre megnyugtató választ tudunk adni, akkor nincs gond, a gyerek egészségét nem veszélyezteti az internetezés.
Egy korábbi kutatás szerint már napi hét óra monitor előtt töltött idő után is látszik, hogy a kisgyermekek agyának külső rétege változik.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.