A tudósok is értetlenül állnak egy novemberi 11-i, szeizmikus jelenség előtt, amely a világ nagy részén mérhető volt, azonban senki nem érezte. Pedig 20 percen át tartott.
A világban néha történnek megmagyarázhatatlan, a tudósok számára is rejtélyes dolgok, és épp egy ilyen tartja most lázban az embereket: november 11-én, vasárnap, nem sokkal délelőtt fél 10 előtt szeizmikus tevékenység volt tapasztalható Madagaszkár közelében.
Az eset érdekessége, hogy érezni egyáltalán nem lehetett, a világszerte elhelyezett mérőműszerek azonban regisztrálták a rezgéseket, vagyis bizonyíthatóan megtörtént dologról van szó. A tudósok ráadásul úgy írták le az esetet, hogy a "rengések" olyanok voltak, mintha szabályos óraketyegést hallana az ember. Károk nem keletkeztek.
A szakemberek először értetlenül álltak a jelenség előtt. Többen (viccesen) meg is jegyezték, hogy mivel a felszínen semmi különöset nem lehetett tapasztalni, bizonyára egy rejtélyes tengeri élőlény vagy a föld alatt mozgolódó teremtmény okozta a furcsa rezgéseket. Erről azonban nincs szó, és mint kiderült, sem meteorbecsapódásra, sem például földcsuszamlásra nem lehet fogni. De akkor mégis mi okozta?
A Gizmodonak nyilatkozó szakemberek szerint mindenképpen valamilyen vulkanikus eredetű tevékenységhez köthetők a furcsa hullámok, és a National Geographic által idézett francia geológusok is ugyanezt az elméletet osztják. Valamennyien úgy tartják, hogy a magma mélyen a földkéreg alatti mozgolódásának tulajdonítható az eset. A területeten már évmilliókkal korábban is tapasztalhatók voltak erős rengések, láva ugyanakkor 4000 éve ezelőtt tört utoljára a felszínre.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.