A saját készítésű drónok között is nagyon különlegesnek tűnik egy amerikai elektromérnök Flex-Plane nevű fejlesztése.
Egy kaliforniai származású mérnök, Ran D. St. Clair drónok motorjait felhasználva készített egy különleges repülőeszközt, amely a Flex-Plane nevet viseli. A flexibilis szóból származó névválasztás nem véletlen: a repülő szárnyai ugyanis úgy mozognak, mintha csak valamelyik alkatrészből nőttek volna ki.
A szerkezet a Popular Mechanics beszámolója szerint összesen kilenc drónból lett összeállítva. Az ihletet a Boeing napenergiával működő, Odysseus nevű eszköze adta. Ennek különlegessége, hogy hatalmas szárnyakkal rendelkezik, akárcsak a Flex-Plane, de utóbbié mozog is. Kitalálója a kialakítás során főleg otthon talált dolgokat, például habszivacsot használt. A gép így repülés közben olyan, mintha egy hatalmas madár szárnycsapkodását látná az ember. Egyesek szerint úgy néz ki, mint a késő jura korban élt őshüllő, a Pterodaktilusz.
[Hazakísérnek a sötét utcán, otthon belemásznak a táskánkba – ilyenek lehetnek a jövő drónjai]
A kommunikációt egy St. Clair által fejlesztett szoftver biztosítja, aminek segítségével a gépdarabok összhangban működnek, és együtt vezérelhetők. A projekt még nincs kész, és egyelőre feltalálója se nagyon tudja, pontosan mire lehet majd használni. Egy dolog biztos: rendkívül olcsó eszközről van szó.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.