Az Embodied Labs fejlesztésével elsősorban az egészségügyi dolgozók szerezhetnek "tapasztalatot": a súlyos betegek utolsó óráit élhetik át vele. Az értelmetlennek tűnő fejlesztésnek valójában komoly haszna lehet az ápolók, de még az orvosok számára is.
A virtuális valósággal az oktatás, a régészet, de még a Facebook is foglalkozik, és ez csak néhány példa, mennyi mindenre használható napjaink egyik izgalmas technológiája. Egy amerikai vállalkozás azonban sokkal furcsább területet választott saját kísérleteihez.
Az Embodied Labs ugyanis a halál és az elmúlás témakörét járja körül a virtuális valóság segítségével, hogy az egészségügyi dolgozók ilyen irányú tapasztalatait is bővítsék. A vállalkozás szerint szoftverük elsősorban egy érzékenyítő megoldás, ugyanis használója egy már utolsó napjait élő beteg bőrébe bújhat vele. A fejlesztők szerint a találmány segítségével hatékonyabbá tehető az ápolói/orvosi pályát választók munkája, hiszen első kézből kaphatnak információt arról, mit él át utolsó perceiben az ember.
A Clay névre keresztelt programot egy 66 éves, gyógyíthatatlan rákbetegséggel küzdő páciens ihlette, az ő történetét lehet átélni benne. A szimuláció narratívája a diagnózissal való szembesüléssel kezdődik, és egészen a kórházi ágyon töltött utolsó órákig tart. A felhasználó mindeközben megismerheti a haldoklás folyamatát, a súlyosbodó tüneteket, és minden olyan fizikai változást, amelyet a betegség okoz, például a homályosuló látást.
Az Embodied Labs szerint találmányuk a megértést és az empátiát is segít fejleszteni, azokat, amelyet egyetlen könyvből sem tanulhatnak meg az orvosok, azokhoz ugyanis személyes élményre van szükség. A technológiát kipróbáló orvostanhallgatók mind megrázó élményként írták le tapasztalataikat.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.