Az iFixit máris beszerzett magának egy 2018-as MacBook Airt, hogy megnézze, mennyire könnyű/nehéz szervizelni a gépet, ha az véletlenül elromlana. Kiderült, néhány elemet meglepően könnyen ki lehet cserélni, összességében viszont nagyon érdemes vigyázni rá.
Bő egy héttel ezelőtt rántotta le a leplet az Apple az őszre szánt termékeiről, amelyek közül talán a MacBook Air az, aminek a legtöbben örültek. A cég ugyanis már 3+ éve, hogy az utolsó verziót kiadta palettájának legolcsóbb laptopjából, így mindenképpen időszerű volt a vérfrissítés.
Ez azonban csak félig lett jó hír, az Apple ugyanis az új MacBook Airrel gyakorlatilag megszüntette a "belépő szint" fogalmát, hiszen az eszközből a legolcsóbb változat is 475 ezer forintba kerül. Éppen ezért duplán felmerül a kérdés: mennyire lehet könnyen szervizelni az eszközt, ha véletlenül valamilyen baj éri? Az iFixit csapata máris szétszedett egyet, hogy kiderítse a választ.
Kezdve a jó hírrel: a 2018-as MacBook Airben számos alkatrész moduláris és könnyen hozzáférhető, mint például a portok, a ventillátor vagy a hangszórók. Bár a Pentalobe csavarok alapvetően nehezítik a gép szétszerelését, még így is viszonylag könnyen kinyitható, így ebben sem talált kivetnivalót az iFixit, ahogy az akkumulátor kiszerelésében sem, igaz, ehhez már el kell távolítani például a hangszórót is, hogy hozzáférjen az ember.
És ezután jött a fekete leves: a billentyűzet cseréjéhez gyakorlatilag a teljes gépet szét kellett szedni, és mivel a Butterfly 3-as billentyűzetről van szó, előbb-utóbb erre sort is kell majd keríteni.
A tárhelyet sem bővíteni, sem szervizelni nem lehet, és a RAM-ok elhelyezésével sem volt megelégedve a csapat. Mindez azt jelenti, hogy az új MacBook szerelhetőségére összességében
3 pontot adtak a megszerezhető 10-ből.
Vagyis összességében egy igen rosszul szerelhető eszközről van szó (10 pontot kap a legkönnyebben szerelhető eszköz), így egyrészt érdemes az új MacBook Airre nagyon vigyázni, másrészt pedig reménykedni, hogy a magas ára egyúttal garancia is arra, hogy nem fog elromlani a gép.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, kövesse a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.