Tech hvg.hu 2018. október. 25. 11:03

Szupergyors tárhely kerülhet a Galaxy S10-be, ilyen még nem volt okostelefonban

A jövő év első negyedévében érkező Galaxy S10 lehet az első olyan okostelefon, amelynek tárolási megoldása a USF 3.0 szabványra épül.

Még az év elején jelentette be a JEDEC a USF (Universal Flash Storage) 3.0 szabványt, és úgy tűnik, Samsung-telefonban üdvözölhetjük majd először. A Qualcomm hongkongi 4G/5G Summit rendezvényén a dél-koreai óriás egyik vezető szakembere jelentette be, hogy ilyen szabványon alapuló flashtárolókkal szerelt készülékeik érkeznek 2019 első felében. (Egyébként a Samsung mindig is élen járt a UFS-nél, 2015-ben például elsőként vezette be a UFS 2.0 szabványon alapuló beágyazott memóriát.)

Amandtech

A UFS 3.0 megduplázza a jelenleg szabványnak tekinthető USF 2.1 sávonkénti adatátviteli sebességét, és remekül együttműködik az 5G hálózatokkal. A jelenlegi hírek szerint a Samsung dolgozik a Galaxy S10 5G-s változatán, és mivel ezzel a technológiával remekül együttműködik a USF 3.0, nem kell túl nagy logika ahhoz, hogy kikövetkeztessük, ez a telefon kapja meg először ezt a tárolót, még ha konkrét típus nem is került szóba a rendezvényen.

Jelenlegi ismereteink szerint három Galaxy S10 modell érkezhet a jövő év elején (valószínűleg a februári MWC-re). A legolcsóbb modellnek 64 GB-nyi natív tárhelye lenne, ezért nem is nagyon kaphatná meg a szupergyors flashtárolót, lévén annak minimális kapacitása 128 GB. Várhatóan a legdrágább, 6,44”-es készülék lesz az 5G-s, s ebben debütálhat az említett technológia.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Medvegy Gábor 2024. november. 30. 15:00

Egy vérző ország minden gondja a lelkében – a mai propagandisták is megirigyelhetik, ahogy anno a magyar kormányfőről írtak

Harcolhattak volna robotzsaruval Horthy Miklós merénylői ellen száz évvel ezelőtt? A válasz meglepő módon majdnem igen, de ez még semmi. Az 1924 novemberében megjelent lapok meghökkentő híreiből válogattunk, amelyekből kiderül, hogy a vasútra mindig lehetett panaszkodni, a parlamenti zsidózás pedig nem sértett illemet akkoriban. A templomba járó nők kivágott, áttetsző ruhái ellenben igen.