Az Apple még 2015 tavaszán nyújtott be egy szabadalmat, ami a napokban került nyilvánosságra. Az iPad mágneses tokjához kínál ötletes kiegészítést, amely a telefonoknál is alkalmazható lehet.
Az Apple szabadalmában vázolt ötlet elektromágneseket használ annak érdekében, hogy az eszközök és a kiegészítők jobban és „okosabban” kapcsolódjanak egymáshoz. Ennek köszönhetően a mágneses tokok nagyobb védelmet nyújthatnának, amikor leesik az készülék.
Az Egyesült Államok szabadalmi hivatala (USPTO) által nyilvánosságra hozott szabadalom leírja, hogyan egészítenék ki elektromágnesek az állandó mágneseket a mágneses kapcsolatok működésének javítására. Elsősorban olyan kiegészítőkre vonatkozik ez, mint az iPad Smart Covere, az a borító, amely mágnesekkel kapcsolódik az eszközhöz, s ezt kihasználva kelti fel, illetve altatja el a tabletet.
Az állandó mágnesek – nevüknek megfelelően – alig változnak az idő múlásával, változatlan mágneses teret hoznak létre. Ezzel szemben az elektromágnesek átmenetiek, elektromos áram hatására hozzák létre a mágneses teret. A mágnesesség tehát csak adott ideig tart, és épp erre épül a szabadalom. Az elektromágneseknek ugyanis csak akkor kellene aktívaknak lenniük, amikor éppen szükség van rájuk. Például akkor kapcsolódnának be, ha mondjuk a borítót nem helyezték rá tökéletesen a tabletre. Ugyanez a koncepció tenné lehetővé az Apple Pencil rögzítését is.
A legérdekesebb mindenképpen az volna, amikor leesne az iPad. Ilyenkor úgy kapcsolódnának be és ki az elektromágnesek, hogy a borító ott váljék el egy kicsit az eszköztől, ahol az találkozna a földdel, így egyfajta pufferzóna mérsékelné az ütést.
A szabadalmat elsősorban az iPad védelmére használnák, azonban valószínűnek tűnik, hogy egy hasonló kivitelű iPhone-borítónál is használható lenne.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.