A második világháborúban süllyedt el a csendes-óceáni hadszíntéren a USS Juneau, amely a rajta szolgáló öt fivér miatt az egyik legmegrázóbb vesztesége volt az amerikaiaknak.
Paul Allen nevét sokáig csak a Microsoft társalapítójaként ismerte a világ, néhány éve azonban két komoly vállalkozásba kezdett – és úgy tűnik, a szakember mindkettőben remekel. Egyrészt ő alapította meg Stratolaunch System nevű cégét, amely a világ legnagyobb repülőgépét tervezte meg, ami az előzetes teszteken igen szépen szerepelt. Másrészt RV Petrel nevű hajóján egy felfedezőcsapattal járja a tengereket és óceánokat, hogy elsüllyedt hajók után kutasson. Már eddig is igen szép eredményeket ért el, most pedig úgy tűnik, egy nagyon komoly fogás akadt a "horgára".
Az IFLScience beszámolója szerint sikerült megtalálni annak az amerikai USS Juneau hadihajónak a roncsait, amelyet a Salamon-szigeteknél, a guadalcanali csatában süllyesztett el egy japán torpedó. A roncsot a Petrel fedélzetén szállított önvezető vízalatti jármű vette észre még március 17-én, 4200 méteres mélységben. Egy nappal később egy kamerával szerelt eszközt is leküldtek, így biztossá vált, hogy a Juneau-t találták meg.
Bár a második világháború során számos amerikai hajó süllyedt el, a USS Juneau különösen fontos az Egyesült Államok történelmében. Az 1942. november 12-15-e között zajló tengeri csata tétje az volt, hogy megakadályozzák a japánokat abban, hogy a Salamon-szigetek fő szigetét jelentő Guadalcanalnál partra szálljanak a japánok. A harcok még augusztusban kezdődtek az amerikaiak és a japánok között azért, hogy az USA kiszorítsa a japán hadosztályt a szigetről. Ebben az ádáz tengeri küzdelemben két torpedó is eltalálta a USS Juneau-t, amely a második robbanás után 20-30 másodperc alatt süllyedt el. Az 1942. november 13-i tragédia egész Amerikát megrázta.
A hajó fedélzetén 687 ember volt, közülük csupán 10 katonát sikerült kimenteni a tengerből. A történészek szerint ugyan legalább 115-en élték túl a torpedó robbanását, az ádáz harcok miatt csak 8 nappal később ért oda a mentőcsapat – addigra viszont már odaveszett a legénység. A halottak között ott voltak a Sullivan-testvérek is.
Az öt Sullivan-testvér – George (27 éves), Francis (25), Jospeh (23), Madison (22) és Albert (19) – a Pearl Harbour elleni támadás után jelentkezett a seregbe, és kifejezetten kérték, hogy együtt szolgálhassanak. Az amerikai hadsereg alapelve szerint ez nem lett volna lehetséges, ám saját szabályukat megszegve mégis engedélyezték nekik, hogy együtt maradhassanak. Így kerültek a USS Juneau fedélzetére. Az iowai fivérek rövid időn belül hőssé váltak az amerikaiak szemében.
Hogy a hajó roncsait mikor hozhatják a felszínre, egyelőre nem lehet tudni, de az egészen biztos, hogy ha sikerül, méltó helyen fogják majd elhelyezni a hajó maradványait.