Tech hvg.hu 2018. március. 08. 14:03

A kínaiak már a spájzban vannak: már egy kínai vállalat áll elő a legtöbb új ötlettel Európában

Európában a Huawei nyújtotta be 2017-ben a legtöbb új szabadalmat, ezzel a vállalat az első kínai cég lett, amely valaha az európai lista élén végzett.

Az Európai Szabadalmi Szervezet (EPO) most közzétett éves jelentése szerint Európában tavaly minden eddiginél több, összesen közel 166 ezer szabadalmi bejelentést tettek, ami négy százalékkal haladja meg az egy évvel korábbit. A legtöbb szabadalmi kérelmet az egészségügyi technológia, a digitális kommunikáció és a számítástechnika területén nyújtották be tavaly Európában.

EPO

A listavezető Huawei 2398 szabadalmat jegyeztettett be. A második helyen az egy év alatt jelentőset ugró Siemens lett, és szintén 2000 fölötti kérelmet adott be az LG és a Samsung is.

EPO

A Huawei a tavalyi év végéig több mint 64 ezer szabadalmi bejelentést tett Kínában, és 48 ezernél többet más országokban. A vállalat összesen 74 ezer elfogadott szabadalommal rendelkezik, amelyek 90 százaléka találmányi szabadalom. A vállalat közlése szerint náluk 180 ezer munkavállalójának 40 százaléka, mintegy 80 ezer ember vesz részt valamilyen módon kutatás-fejlesztési tevékenységben. A cég éves árbevételének legalább 10 százalékát fordítja K+F-re, a következő években várhatóan évente 10 és 20 milliárd dollár közötti összeget invesztál ebbe.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.