Tech hvg.hu 2018. február. 19. 08:03

A Facebook végre kijavítja az utóbbi idők egyik legidegesítőbb hibáját

Néhány hónapja tapasztalhatták először a Facebook-felhasználók, hogy a biztonságos bejelentkezéshez megadott mobilszámukra spam üzeneteket küld a Facebook. Szerencsére jön a megoldás.

Néhány nappal ezelőtt több olyan panasz is felbukkant a neten, ahol a Facebook-felhasználók arra panaszkodtak: a kétfaktoros azonosításnál megadott mobilszámukra (ami általban ugyanaz a mobilszám, amit a mindennapokban is használnak) a Facebook folyamatosan üzeneteket küldözget.

A kétfaktoros azonosítás alapvetően arra jó, hogy biztonságosabbá tegyük vele a fiókunkat, így ugyanis a bejelenetkezésről nemcsak a felhasználó név-jelszó párost kell beírni, hanem a mobilra SMS-ben érkező kódot is. Csakhogy többen is azt vették észre, hogy a Facebook különböző gyakorisággal kéretlen értesítéseket küld a készülékre – például, ha egy ismerős bejegyzést tett közzé. Aki pedig megpróbált rá válaszolni, annak a válasza hozzászólásként vagy bejegyzésként, de feltűnt a közösségi oldalon is.

Volt, aki szerint mindez csak arra jó, hogy a Facebook visszacsábítsa a felhasználókat az oldalra, mert a felmérések szerint csak tavaly közel 3 milló, 25 év alatti felhasználót veszített a közösségi oldal csak Amerikában. Miután a biztonsági szakértők is bírálták a kéretlen üzenetek küldözgetését, Alex Stamos, a Facebook biztonságért felelős részlegének vezetője is megszólalt. Stamos szerint egy hiba generálta az üzeneteket, amit a napokban ki is javítanak majd a fejlesztők.

Mindez azt jelenti, hogy a jövőben senki nem kap majd SMS-ben értesítést a Facebookon folyó dolgokról, és ha véletlenül választ küld az SMS-ben érkező belépőkódra, az sem jelenik majd meg az oldalon.

Ha máskor is tudni szeretne a Facebook újdonságairól, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Hamvay Péter 2024. november. 28. 15:20

Magyar Péter a politikai sárm iskolapéldája – interjú Sonnevend Júlia amerikai-magyar médiaszociológussal

A sárm, amivel korunk politikusainak egy része él, azt sugallja, hogy „olyan vagyok, mint te, úgy gondolkodom, úgy élek, mint te<strong>”</strong>, még akkor is, ha ez nincs is így – mondja Sonnevend Júlia. Az amerikai-magyar médiaszociológust a témában írt sikerkönyvéről, Orbán Viktorról, Magyar Péterről, Kim Dzsongunról és az egyesült államokbeli karrierjéről kérdeztük.