A Facebook pár országban úgy kísérletezett, hogy az se a felhasználóknak, se a híroldalaknak nem jó, de kiadott egy közleményt a helyzet tisztázására. Megnyugtató akart lenni, de nem teljesen sikerült.
Alig néhány nappal azután, hogy a Facebookon világszerte elérhetővé vált az új, alternatív hírfolyam, a Facebook Explore – itt olyan oldalak tartalmait jelenítik meg, amelyeket még nem követünk, de valószínűleg tetszhet nekünk –, már fel is használta a közösségi oldal egy fura tesztelésre. Úgy döntöttek: hat országban ide teszik a már lájkolt és követett Facebook-oldalak bejegyzéseit, de ezzel csak óriási érvágást eredményeztek az érintett oldalaknak, amelyek Facebookról érkező forgalma átlagosan 60-80 százalékkal csökkent.
Ez se a hírekre kíváncsi felhasználóknak, sem a híroldalaknak nem jó, ezért a Facebook gyorsan leállította a tesztet. Az "újítást" tehát nem vezetik be több országban. A felhasználókat megnyugtatták, hogy továbbra is a jól megszokott üzenőfalon jelennek meg az általuk kedvelt oldalak posztjai. Viszont a Facebook magyarázatában az is szerepel, hogy pont a felhasználók érdekében kísérleteztek, szerették volna megtudni, szeretnének-e egy olyan felosztást, hogy külön üzenőfalon vannak az oldalak posztjai és külön üzenőfalon az ismerősöké.
Érdekes, hogy egyáltalán felmerült ez a lehetőség, hiszen már a felhasználó által egyénileg létrehozható üzenőfalak ellen is küzdött a Facebook – na persze nem sok sikerrel, mi megtaláltuk a módját, hogyan lehet továbbra is olyan üzenőfalat létrehozni, amelyen kizárólag számunkra érdekes bejegyzések jelennek meg időrendben, nem pedig az algoritmus által készített hírfolyam.
Az viszont egyáltalán nem életszerű, hogy a Facebook összes felhasználója – a fent jelzett egyéni üzenőfalat használók erős kisebbségben vannak – két külön üzenőfalat látogasson olyan bejegyzésekért, amelyeket már évek óta egyetlen helyen megkap, ráadásul ebből az egyik – nevezetesen az új Felfedező hírfolyam – jól el is van dugva.
A Facebook viszont nem adja fel, megnyugtatónak szánt közleményét a legkevésbé megnyugtató szöveggel zárja:
a következő hónapokban további tesztek várhatók, hogy megértsük, mi a legjobb az emberek és a híroldalak számára.
¯\_(ツ)_/¯
Ha máskor is tudni szeretne a Facebook újításairól, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.