Tech Papós Tamás 2017. október. 16. 21:01

Az online zaklatók ellen is bevethető a Tinder újítása

Ha valaki felzaklató, sértő vagy udvariatlan üzenetet ír a világ legnépszerűbb társkereső alkalmazásán, akad néhány újdonság amivel hatásosan lehet válaszolni.

Nem látni olyan szolgáltatást, amely letaszíthatná a trónról a világ legnépszerűbb társkereső alkalmazást, a Tindert, és a fejlesztők mindent meg is próbálnak, hogy ez a helyzet ne változzon. Nemrég például már nem csak mobilon, hanem számítógépen is megjelent a Tinder – már Magyarországon is lehet így használni –, és az eddigi talán legfontosabb újdonság volt a Gold funkció, amivel láthatóvá válik a felhasználót “lájkoló” többi tinderes, akiket egyből jobbra lehet húzni, vagyis garanált a “match”, és a chatelés.

És ha már üzenetek: a Tinder most ezen a fronton újított. Mondanánk, hogy emojikkal, de ezek az animációk többet jelentenek, mint az átlagos szmájlik. Vannak köztük pozitívak, amellyekkel szimpátiát lehet kifejezni (pl.: tapsolás, szívecskék küldése, stb.), de vannak köztük olyanok is, amelyeket akár udvariatlan vagy zaklató üzenetek/képek esetén lehet bevetni.

Tinder

Az online zaklatás Magyarországon minden harmadik gyereket érinthet, de a felnőttek sincsenek biztonságban, pláne egy ilyen alkalmazásnál, ahol pár képpel becsapható a felhasználó, majd a neki tetsző másik félről kiderül, hogy egyáltalán nem olyan, mint gondolta. Ilyenkor lehet bevetni az új reakciókat, amelyek üzenetváltásnál a bal alsó sarokban érhetők el.

Itt ki lehet választani olyat, ami finoman adja a másik tudtára, hogy “érdekes” gondolatai vannak (pl.: really?/tényleg? nagybetűkkel), de akad olyan is, amely elég egyértelmű, mint például a filmekből ismert itallal leöntés. Virtuálisan ezt itt is meg lehet tenni: zaklató/udvariatlan felhasználók képernyőjét egy pohár Martinivel lehet leönteni, ami elég egyértelmű jelzés, és még írni sem kell semmit.

A britek szerint persze a hasonló funkciók nem elegendőek, és az ilyen szolgáltatásoknak sokkal komolyabb eszközökkel kell fellépnie az online zaklatással szemben.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.