Tech Papós Tamás 2017. október. 04. 21:03

A kezei között halt meg a Las Vegas-i tragédia egyik áldozata, majd a Facebook és egy iPhone révén megható gesztust tett

A Siri és a Facebook tette lehetővé, hogy a Las Vegas-i lövöldözés egyik áldozatának szeretteit értesíteni tudja a nő, akinek a kezei között halt meg.

A Las Vegas-i lövöldözésnek már 59 áldozata van, egyikük a 25 évesen elhunyt Jordan Mclldon. Megható történetéről a CNN számolt be. A félelmetes jelenetek után az őt körülvevő pánik ellenére egy nő, Heather Gooze nem tántorított Jordan mellől. Látta, hogy haldoklik. A fiatalember később a nő kezei között hunyt el. Heather tudta: ha otthagyja a holttestet, talán elvesznek az azonosításra szolgáló papírjai. Nem szerette volna, hogy a mészárlás után ő is egy John Doe legyen – így nevezik az amerikaiak az ismeretlen személyeket.

Maradt tehát, és megkereste az elhunyt férfi mobilját. Egy iPhone-ról volt szó, amely le volt zárva, viszont a felvillanó értesítésekből látta, hogy kik írnak neki üzenetet a Facebookon. Egyiküket a saját mobiljával meg is találta a közösségi oldalon. A nő a férfi jogosítványának fotóját küldte el az azonosításhoz.

A megtalált ismerős aztán fel is hívta Jordan mobilját. Az édesanyja volt az, aki megerősítette, hogy fia barátnőjével tartózkodott Las Vegasban, az ő számát meg is adta. Kiderült, hogy a férfi barátnője már a közelben van. A holttestre órákig figyelő nő megígérte neki, hogy nem hagyja ott Jordant, amíg oda nem ér. Azt akarta, hogy a történtek után gondoskodás és szeretet vegye körül.

Úgy gondolta, fel kell hívnia az elhunyt édesanyját, de a telefon továbbra is le volt zárva. A hősiesen viselkedő nő az iPhone digitális asszisztensét, Siri segítségét kérte, hogy hívja fel az édesanyát. A telefon teljesítette is a kérést. Így a legnehezebb pillanatokban is támogatást tudott nyújtani a gyászoló édesanyának, akinek vélhetően rengeteget jelentett, hogy lelőtt fiát nem hagyták sorsára az utca szélén.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.