Tech hvg.hu 2017. augusztus. 03. 07:02

Mire költi Mark Zuckerberg a Facebook-vagyona 99 százalékát?

A Facebook-vezér Mark Zuckerberg és felesége eddig a diákok korszerű oktatásának és a tanárok lakhatásának támogatására koncentrál a történelem egyik legnagyobb jótékonysági felajánlásával.

Az egyik legmeglepőbb hír volt 2015-ben, hogy Mark Zuckerberg és felesége a családjuk birtokában lévő Facebook-részvények 99 százalékát eladományozza „az emberiség haladása érdekében”. Ez a történelem egyik legnagyobb jótékonysági felajánlása, akkori értékét tekintve 45 milliárd dolláros. Így jött létre a család alapítványa, a Chan Zuckerberg Initiative.

Hogy mire költik a pénzt? Azt lehetett már tudni, hogy afrikai tehetségek felkarolása kiemelt cél, és persze az is, hogy eltöröljenek a Föld színéről minden komolyabb betegséget. De az Axios tüzetesen utánajárt, hogy ezeken kívül mire ment el támogatás, és egy komoly irányt lehet felfedezni: az oktatás támogatását, két fronton is.

Egyrészt olyan programokat támogatnak, amelyek a gyerekek egyéni tanítását segítik, személyre szabott tananyagot adnak. Közös pont, hogy a támogatott szervezetek és startupok mind kiemelten fontosnak tartják a technológiai ismeretek és problémamegoldási képességek fejlesztését – az idei SMART konferencián ugyanezek szükségességét hangoztatták a szakértők. Másrészt komoly anyagi tőkével biztosítják, hogy a tanároknak ne legyen gondja a lakhatással, nehogy ezen múljon a tudás átadása.

Ezen felül érdekesség, hogy az igazságszolgáltatást is támogatja a Zuckerberg-család alapítványa. Egy olyan adatelemző programhoz adtak segítséget, amely többek között abban segít, hogy a börtönök populációját és a bírói döntéseket is össze tudja hasonlítani az Egyesült Államokban – és persze a technológiát felhasználva akár más országokban is.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.