Tech Zelki Benjámin 2017. július. 21. 14:42

A BKK megkapja a magáét: Jelentsetek fel, amiért szar értékelést adtam!

A Facebookon felháborodva reagálnak budapestiek arra, hogy a BKK e-jegyrendszerének lebuktatója ellen rendőrségi eljárás indult. Idézzük a dühödt kommenteket.

A Facebook közönsége sorra elkezdte 1-esre értékelni a Budapesti Közlekedési Központot, miután mint mi is megírtuk, hogy egy 18 éves fiút feljelentettek, mert 50 forintért megvett egy kamu e-jegyet, és ezért szólt is a közlekedési cégnek, hogy javítsák ki a hibát. Őt már el is vitte a rendőrség. Ehhez képest a BKK-vezér sajtótájékoztatóján felháborodottan bizonygatta, hogy jó a rendszer és lehülyézte a rendszert használni nem tudó utasokat, a sajtó érdeklődésére pedig sem a BKK, sem az e-jegyrendszert fejlesztő T-System nem válaszol.

Nem tudunk róla, hogy állna-e bármilyen szervezett megmozdulás a Facebookon tapasztalható reakciók mögött, az mindenesetre feltűnő, ahogy záporozni kezdtek az eddig amúgy meglepően jó értékeléssel rendelkező BKK-oldalra az 1-es review-k. Csak az elmúlt szűk egy órában, amióta a hír bejárta a sajtót, legalább 130 olyan értékelésre leltünk, amelyek a fiú esetén felháborodva húzzák le a céget. Több értékelő is megemlíti, hogy amit a fiú csinált, „etikus hekkelésnek” hívják, és jutalmat szoktak neki adni, amiért felhívja a hibákra a figyelmet, nem pedig büntetést. Alább idézünk párat a BKK-t méltató értékelésekből. (Elöljáróban annyit: a feljelentést hivatalosan a T-Systems tette, amely a BKK informatikai beszállítója).

„Kedves BKK, ha egy rendszerük ormótlanul rossz, és valaki ezt bejelenti, arra a megfelelő válasz a "köszönjük, javítjuk", NEM A PER!”

„Elnézést kellett volna kérni és javítani a hibákat, nem letagadni és feljelenteni valakit.”

„Ilyen felelőtlenséget soha nem láttam még. Pár hete foglalkozom webfejlesztéssel, viszont ilyen nagy hibát soha nem követnék el. Elfogadhatatlan.”

„Egyszerűen undorító, hogy önzetlen, jószándékú segítségért meghurcoltattok a kommandósokkal egy 18 éves fiút. Innen picit nyugatabbra az ilyen "hekkerek" pénzjutalmat és köszönönetet szoktak kapni a cégektől, ha ilyen súlyos hibát találnak a selejtes rendszerükben.”

„A Google, a Facebook rengeteg pénzt fizet azért ha valaki rámutat az alkalmazásaik hibáira. A BKK feljelentéssel köszöni meg.”

„Tisztelt BKK! Az etikus hacker srác feljelentése az abszolút jogosan elvárható jutalmazás helyett olyan szintű gerinctelenség és gyökérség, ami mellett egy jóérzésű ember nem tud elmenni. Remélem észhez térnek ott fent, és minimum visszavonják a feljelentést a srác ellen.”

„Szeretném mélységes felháborodásomat kifejezni annak kapcsán, ahogy az online jegyértékesítési rendszerük bevezetése körül található problémákat kezelik.

Nem akarok erős szavakat használni, de ha már akkora idióták, hogy átvesznek egy olyan programot, ahol a legalapvetőbb programozási szabályokat nem tartják be, legalább ne abból csináljanak bűnbakot, aki erre felhívja a figyelmüket.

Dabóczi Vezérigazgató Úr nyilatkozatai pedig vérlázítóak, és aláássák a BKK eddig sem túl fényes renoméját.”

„Nem vagyok elég okos, nem tudom, hogyan kell 5 csillagot adni...”

„Jelentsetek fel engem is, amiért szar értékelést adtam!”

„Esetleg az időjárást meg a budai hegyeket is be lehetne perelni, mert rámutatnak kisebb de inkább nagyobb hiányosságokra.”

Itt érhetők el a Facebookon a BKK értékelései, ha el szeretné ezeket olvasni vagy esetleg Ön is elmondaná véleményét a BKK tevékenységéről.

Ha értesülni szeretne a fejleményekről, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.