Az Essential Phone nevű készüléket nem más rakta össze, mint aki anno az egész Android rendszert megálmodta. Andy Rubinék rögtön 360 fokos kamerát is adnak a mobil mellé. És nem is csak egy készülékben gondolkodnak, hanem egy felcsatolható kiegészítőkkel kiteljesedő moduláris eszközparkban.
Az új telefongyártók indulására vonatkozó főszabály, főleg egy jelenlegi mértékben telített piacon, hogy egy hardveres teljesítményében erős, gyors készüléknek is kell lennie a kezdeti kínálatban. Egyszerűen azért, mert a tech fronton véleményvezérnek tekinthető felhasználók ezeket használják, és az ő véleményüktől nagyban függ, mi lesz egy-egy új vállalat sorsa. Ezen a fronton már biztosan jól indított az Andy Rubin által gründult Essential Products: az első, Essential Phone névre hallgató mobiljukat csúcskategóriás hardverrel szerelték.
Az Essential PH-1 modell borítása oldalt nem az Apple-nél vagy a Samsungnál is bevett alumíniumból, hanem titánötvözetből készült, hátlapja pedig kerámia felhasználásával. A vállalat azt állítja, a jelenlegi telefonoknál jóval strapabíróbb kivitelt sikerült így előállítaniuk.
Ebbe a házba tettek egy 5,71 hüvelykes, 1312x2560 pixel felbontású IPS képernyőt, ez méretével és felbontásával is megfelel az aktuális high-end trendeknek. Alatta egy nyolcmagos (4x2,45 GHz + 4x1,9 GHz) Qualcomm Snapdragon 835-ös processzor, 4 GB RAM és 128 gigányi (nem bővíthető) belső tárhely lapul – így a teljesítménnyel és a tárhellyel sem nagyon lesz probléma. Van még a fedélzeten egy 13 megapixeles főkamera (8 megapixeles előlapi másodkamera), a/b/g/n/ac szabványú wifi, 4G/LTE mobilnet, Bluetooth 5.0, NFC, ujjlenyomat-leolvasó és minden más apróság, amit elvárhatunk egy okostelefontól. Az akkumulátor 3040 mAh-es, ekkora képernyőmérethet szükség is van ilyen kapacitásra.
Eddig még bármelyik gyártó bármelyik izmos csúcskészülékéről szólhatna a fáma, egy induló cég pedig nem engedheti meg magának, hogy unalmas legyen. Így aztán Andy Rubinék kitaláltak valamit, ez pedig – ahogy sejtettük – egy 360 fokos kamera. Sajnos nem építették be a készülékbe, de adják hozzá. A kiegészítő egy mágneses megoldással gyorsan rögzíthető a készülék bal felső sarkában, és a képek alapján úgy tűnik, elég stabilan kapcsolódik is a mobilhoz.
Hogy ez mire lesz elég, az egyelőre kérdés. Bár a 360 fokos fotók és videók egyre csak népszerűbbek például a Facebookon, jelenleg nagyjából senki nem tudja megmondani, hogy egy ilyen szériatartozék el tudja-e adni egy ismeretlen gyártó első telefonját. A vállalat azt ígéri, hogy a 360 fokos kamera mellett más, a mobilra egyszerűen rápattintható kiegészítők is lesznek.
A 3,5 mm-es audio jacket – a legfrissebb trendhez igazodva – hanyagoló, a legfrissebb, 7.1-es Androidot viszont – természetesen – felvonultató telefont először az Egyesült Államokban kezdik majd el forgalmazni, valamikor nyár végén, 699 dolláros (kb. 192 ezer forint) áron. Ez az ár magyarosítva nagyon nem lesz kevés, még akkor sem, ha ebben már ugye benne van a 360 fokos kamera is. Az árkérdés hazai vonatkozása és a mobil magyarországi megfizethetősége persze mellékes: aligha a magyar piacon fog eldőlni az új készülék, illetve az új gyártó sikere.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.