Tech hvg.hu 2017. május. 24. 20:01

Megtalálták a megoldást a windowsos telefonok kihalási problémájára?

Egyre több jel (és szakértő) utal arra, hogy végnapjaikat élik a windowsos telefonok. Egy kínai telefongyártó trükkösen próbálná életben tartani őket.

Az IDC előrejelzése szerint 2020-ra gyakorlatilag eltűnik a mobil Windows platform, mindössze 0,1 százalékos lesz a windowsos telefonok piaci részesedése. A neves Microsoft-elemző, Paul Thurrott pedig egyenesen azt állítja, hogy a Microsoft le fogja fejezni telefonos üzletágát. Mindeközben nem is akárki, hanem a Microsoft vezérigazgatója áll ki teljes mellszélességgel a windowsos telefonok mellett, igaz, hogy a jövő készülékei egészen mások lesznek, mint amit a redmondiaktól megszoktunk.

Egyelőre tehát teljes a bizonytalanság, azonban az egyik kínai gyártó olyan telefont készít, amellyel tovább élhetnének a windowsos telefonok. A nálunk kevéssé ismert nevű Coship (Molyként is szokták emlegetni) a hírek szerint kettős bootolású telefonon dolgozik, a készülék Windows 10 Mobile-t és Androidot egyaránt futtatna. Hogy nem csupán légből kapott hírről van szó, azt alátámasztja egy poszt a cég Facebook-oldalán.

Facebook/AIPcPhone

A két OS-es eszköz jó ötlet, lehetővé tenné a Windows Phone rajongóinak, hogy elérjék mindazt, amit a Microsoft ezen a platformon kínál, de közben nem kell nélkülözniük azokat az appokat, szolgáltatásokat és megoldásokat, amelyek Androidon érhetők el.

MSPoweruser

Az operációs rendszerek közötti váltás persze nem igazán egyszerű, de az ilyen telefonnal úgyis a techesebb beállítású felhasználókat céloznák meg. Egyébként nem ez az első eset, hogy a Coship két operációs rendszerrel készít telefont, korábban már volt egy próbálkozása, a Coship 960 nevű eszköz Linuxot és Androidot futtatott egymás mellett, de meglehetősen szerény volt az eszköz sikere.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.