Tech hvg.hu 2017. május. 23. 13:01

Nyújtható, téphető, húzható kijelzőt csinált a Samsung

A Samsung még el sem készült teljes, végleges formájában a hajlítható kijelzővel, máris egy még modernebb fejlesztést mutatnak be. A nyújtható kijelzőről a héten rántják le a leplet.

Az elmúlt években többször is szó volt már róla, hogy a Samsung hajlítható kijelzővel ellátott mobilt dob piacra – sőt, 2013-ban már meg is villantották a technológiát –, legutóbb azonban épp április elején beszélt arról Kim Tae-woong, a Samsung Display főmérnöke, hogy jó okuk van rá, hogy 2019-ig ne mutassanak be ilyen eszközt (ellentétben azokkal a cégekkel, amik már előrukkoltak hasonló technológiával). Akárhogy is, a Samsung most egy újabb izgalmas, talán még a hajtogatható kijelzőnél is érdekesebb technológiával készül előállni.

A Korea Herald információi szerint a cég egy 9,1 colos, 23 centiméteres kijelzőt készül bemutatni a héten egy Los Angeles-i tech show-n, amit 12 milliméternyire lehet bármilyen irányban kinyújtani, emellett pedig hajlítani és tekerni is lehet.

Samsung Display

A Samsung szóvivője a lapnak úgy nyilatkozott, nagy különbség a hajlítható OLED-kijelzőhöz képest, hogy azt csak egy irányba lehet hajlítani, míg a mostani fejlesztést bármilyen irányban nyújthatjuk vagy nyomkodhatjuk. Más kérdés, hogy ahogy a hajlítható kijelző esetében is, úgy itt is elmondták, hogy egyelőre a kutatás-fejlesztési fázis elején tartanak, így az újfajta képernyőt magával hozó késztermék, például nyújtható telefon nem a jövő héten várható.

Hasonlóban gondolkodik egyébként az Apple is, ők idén februárban adták be a szabadalmi kérvényt a nyújtható eszközökkel – minden bizonnyal az iPhone-nal – kapcsolatban.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?