Tech hvg.hu 2017. február. 15. 17:01

Ilyen lenne a tévézés jövője?

A Hulu virtuális valóság alkalmazása új szintre lépett: a VR-alapú televíziózás közben saját avatarunkkal a világ bármely társaságához csatlakozhatunk egy jó filmezéshez.

Az online tévézésről sokaknak inkább a Netflix jut eszébe, pedig a Hulu is igen komoly piaci szereplő, és ha így folytatja, a jövőben még inkább az lehet. A cég ugyanis továbbfejlesztette virtuális valóság appját, amellyel már eddig is egyedi élmény volt a filmek és sorozatok nézése, hiszen a környezet bármi lehet, akár egy moziterem, akár egy tengerpart is.

A Mashable beszámolója szerint az újításokkal elérték, hogy saját, személyre szabható avatara legyen a felhasználónak, és így csatlakozni tudjon olyan virtuális tévématinékhoz, amelyet más társaságok készítettek. Ilyeneket lehet csinálni például az Oculus Riften, így a világ különböző részein élő emberek nézhetnek úgy tévét, mintha együtt lennének.

A Sony PlayStation VR, a Google Daydream, az Oculus Rift és a Samsung Gear VR eszközökre már elérhető alkalmazás másik fejlesztése, hogy az avatar virtuális tárgyakat is megfoghat. A fejlesztések után így csak a képzelet szab határt: virtuálisan lehet majd kézbe venni a távkapcsolót, de hasonlóképp lehet mondjuk koccintani egy távol élő barátunkkal, miközben a kedvenc sorozatunkat nézzük – “együtt”.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.