Tech hvg.hu 2017. február. 11. 17:00

Itt az anti-Facebook, ahol nem az a kérdés, hogy ki mit szeret, épp ellenkezőleg

Egy egyelőre béta állapotú alkalmazás nem a barátságok, hanem a barátságtalanságok, kedvelés helyett nem kedvelt jegyek alapján akarja összehozni az embereket.

Az ellenségem ellensége a barátom (még ha nem is a legjobb, mindenesetre egy különleges barát) – valami ilyesmire gondolhattak a Hater nevű app fejlesztői, ugyanis alkalmazásukban annak alapján akarják összehozni az embereket, hogy ki, mit nem szeret.

„Amit utálunk, az is fontos része a személyiségünknek, bár ezt a részt szívesen söpörjük a szőnyeg alá” – fogalmaz Brendan Alper, az app mögött álló Hater Inc. vezérigazgatója, hozzátéve, szerintük jó alap egy beszélgetés elkezdéséhez az, hogy utálunk valamit, például a savanyúságot.

hvg.hu

Ahogy emelkedik a felhasználók száma, úgy fog nőni a problémás dolgoké (utálnivalóké) is. A közös dislike-okra alapozva a Hater létrehozza a felhasználókat leginkább irritáló dolgok rövid összefoglalóját, ebből lehet azután szemezgetni. Arra azonban külön is felhívják a figyelmet, hogy nem gyűlölködésről van szó, irányelveik szigorúan kizárják a faji, vallási és hasonló ellenségeskedést. Gondosan moderálnak, és egyértelmű előírásaik vannak azokkal szemben, akik megsértenék ezeket az irányelveket.

Kult Balla István, Németh Róbert 2024. november. 30. 20:00

„Ez az első olyan lemezanyag, aminek az írása közben józan voltam” – Analog Balaton-interjú

„A leszaromság is abból jöhet, hogy csináljuk, amit szeretünk, és nem kell magunkat megerőltetni” – írja le a nemrég Repedés című albummal jelentkező Analog Balaton a hozzáállásukat a világhoz. Szomorú-e a mai popzene? Milyen volt a tagok – Zsuffa Aba és Vörös Ákos – híres Kinizsi utcai albérlete? Miben más józanul dalokat írni, mint a korábbi gyakorlat? Interjú.