Tech hvg.hu 2017. február. 11. 17:00

Itt az anti-Facebook, ahol nem az a kérdés, hogy ki mit szeret, épp ellenkezőleg

Egy egyelőre béta állapotú alkalmazás nem a barátságok, hanem a barátságtalanságok, kedvelés helyett nem kedvelt jegyek alapján akarja összehozni az embereket.

Az ellenségem ellensége a barátom (még ha nem is a legjobb, mindenesetre egy különleges barát) – valami ilyesmire gondolhattak a Hater nevű app fejlesztői, ugyanis alkalmazásukban annak alapján akarják összehozni az embereket, hogy ki, mit nem szeret.

„Amit utálunk, az is fontos része a személyiségünknek, bár ezt a részt szívesen söpörjük a szőnyeg alá” – fogalmaz Brendan Alper, az app mögött álló Hater Inc. vezérigazgatója, hozzátéve, szerintük jó alap egy beszélgetés elkezdéséhez az, hogy utálunk valamit, például a savanyúságot.

hvg.hu

Ahogy emelkedik a felhasználók száma, úgy fog nőni a problémás dolgoké (utálnivalóké) is. A közös dislike-okra alapozva a Hater létrehozza a felhasználókat leginkább irritáló dolgok rövid összefoglalóját, ebből lehet azután szemezgetni. Arra azonban külön is felhívják a figyelmet, hogy nem gyűlölködésről van szó, irányelveik szigorúan kizárják a faji, vallási és hasonló ellenségeskedést. Gondosan moderálnak, és egyértelmű előírásaik vannak azokkal szemben, akik megsértenék ezeket az irányelveket.

hvg360 Dulai Péter 2025. április. 28. 06:30

„2018 volt a fordulópont” – kilőtt a fiatalkorú elkövetők száma Magyarországon, brutálisabbak lettek a lányok

Jobban végzi a dolgát a rendőrség, több eset lát napvilágot? Vagy valóban egyre több a fiatalok, azon belül is a lányok által elkövetett erőszakos bűncselekmény a Covid óta? Molnár István Jenő bűnmegelőzési szakértő szerint a statisztikák csak elsőre tűnnek egyértelműnek és objektívnek, a stigmatizáló jelzőkkel pedig óvatosan bánna, hiszen a Z generáció különösen sok címkét kap. Szerinte nemcsak a szülők edukációja fontos, hanem hogy az iskolában nagyobb figyelmet fordítsanak a mentális egészség megőrzésére.