A drónok számának növekedésével reális veszélye van annak, hogy egy irányíthatatlanná vált eszköz megsebesít valakit. Ennek veszélyeit, illetve a kivédését vizsgálják egy amerikai intézetben.
A Virginia Tech kutatói az autók töréstesztjéhez használt bábuhoz hasonló „dummyt” használva vizsgálták, mi történik, ha egy irányítás nélkül maradt quadcopter nekicsapódik valaki fejének.
A kutatóintézet egyike az FAA (amerikai szövetségi repülésügyi hivatal) által kijelölt dróntesztelő helyeknek. Ez ilyen intézeteknek az a céljuk, hogy kutatásaikkal felfedjék azokat a veszélyeket, amelyeket az egyre nagyobb számban jelenlévő drónok jelentenek. Ha a kutatók alacsonynak ítélik a kockázatot, akkor a hatóság is engedékenyebb, ellenkező esetben akár teljesen be is tilthatja a drónokat olyan helyeken ahol sokan tartózkodnak.
A kutatás két részből áll. Vizsgálják, hogy mekkora a sérülés valószínűsége, milyen hatások érik a sérülést elszenvedőt, másrészt azt is kutatják, mit lehet mérnöki vagy működtetési szempontból tenni, hogy csökkentsék a kockázatot.
A Virginia Tech kutatói rengeteg érzékelőt helyeztek el a bábu fején, és két, nagysebességű kamerával rögzítették a „balesetet”. Felmérik, hogy milyen erők hatnak, milyen sérülések keletkezhetnek. Elnézve a felvételeket, valószínűtlen, hogy bárki is szívesen venne egy ilyesfajta találkozást egy drónnal. A kutatók mindenesetre utaltak már arra, hogy további alkatrészekkel (lökhárító, légzsák, zárt rotorok) biztonságosabbá lehetne tenni ezeket a repülő eszközöket, kérdés, a plusz súly hogyan érintené a teljesítményt.