Leküzdötte a repülés egyik legnagyobb kihívását a magyar SZTAKI
Sikeresen demonstrálta az úgynevezett aktív flatterelnyomást a repülőgépeken egy nemzetközi kutatócsoport, melyet a magyar SZTAKI vezetett.
Sikeresen demonstrálta az úgynevezett aktív flatterelnyomást a repülőgépeken egy nemzetközi kutatócsoport, melyet a magyar SZTAKI vezetett.
Megjelenésüket és méretüket tekintve gyakorlatilag az amerikai haderő drónjainak tökéletes másolatai az új észak-korai pilóta nélküli légi járművek, bár egyelőre a képességeikről keveset tudni.
Az amerikai Aevum nevű cég repülőgépe, a Ravn X felgyorsíthatja és leegyszerűsítheti a műholdak pályára állítását.
Az Airbus régóta tökéletesítgeti a Zephyr nevű napelemes robotrepülőgépét, amellyel most minden korábbi rekordot megtöntöttek az egyhuzamban repülés terén.
A tűzijátékoknak állíthatnak környezetbarát alternatívát az égen táncoló, meghatározott koreográfiót követő drónok.
Nem véletlen, hogy szigorú szabályok tiltják a drónok repülőtereken vagy azok közelében történő reptetését. De akkor hogyan került a világ legforgalmasabb repülőterére egy ilyen eszköz?
A drónok számának növekedésével reális veszélye van annak, hogy egy irányíthatatlanná vált eszköz megsebesít valakit. Ennek veszélyeit, illetve a kivédését vizsgálják egy amerikai intézetben.
Elkészültek a meghívók: jövő szerdán, kínai idő szerint este 7 órakor egy online esemény keretében villant egy újdonságot a Xiaomi.
Gyorsabbak, biztonságosabbak és még több feladatra alkalmasak lehetnek a vezető nélküli légi járművek, drónok a BHE Bonn Hungary vezetésével lezajlott hároméves kutatás-fejlesztés eredményeként. A hazai konzorcium újítása a drónok ütközésvédelmét gondolkodáson alapuló, kognitív elemekből álló rendszer.
A németek olyan eszközt fejlesztettek, aminek nem kell statikus leszállóhely: mozgásban lévő területen is simán tud landolni.
Az ENSZ békefenntartó missziója pilóta nélküli repülőgépeket (UAV) készül bevetni a Kongói Demokratikus Köztársaság keleti határvidékén, ahol két évtizede fegyveres konfliktus dúl - jelentették be helyi idő szerint csütörtökön New Yorkban. A világszervezet első esetben fog ilyen gépeket alkalmazni.
Az amerikai védelmi minisztérium fennhatósága alátartozó DARPA, a Fejlett Védelmi Kutatási Projektek Ügynöksége egy meglehetősen sajátos felhívást tett közzé a civil ipar számára: fogyóeszközként alkalmazható katonai kémműholdakat fejlesztetne. Mivel az első megbeszélés csak holnap lesz, aki siet, még odaérhet a projektismertetésre. De a lényeg már most sem titok.