Amióta a NASA obszervatóriuma új kutatási módszerre tért át, tömegesen fedezik fel az exobolygókat, ezek közül újabb kettőről derült ki, hogy az emberek számára is élhető lehet.
A Science Alert számolt be róla, hogy a Kepler űrteleszkóp segítségével újabb 104 exobolygót fedeztek fel, de ami ennél is érdekesebb hír: ezek közül kettő az emberek számára is élhető lehet. Az egész a K2-72 vörös csillag feltűnésével kezdődött, amelyek közelében 4 exobolygó kering. Ezek közelebb vannak a csillagukhoz, mint a Naprendszerben a Merkúr a Naphoz, a Földhöz képest pedig 20-50 százalékkal nagyobbak.
A csillag, amely körül forognak, két exobolygónak olyan viszonyokat teremt, amely az első mérések szerint élhető lehet számunkra. A sugurzási szint pont megfelelő, a körülmények pedig lehetővé teszik a folyékony víz meglétét az alapvetően sziklás felszínen.
Májusban is felfedeztek 1284 exobolygót, amelyek közül 9 élhetőnek tűnik. A tömeges bolygófelfedezés oka, hogy a NASA obszervatóriuma új kutatási módszerre tért át. A Kepler az elmúlt hét évben hiába fedezett fel egy új bolygónak tűnő égitestet, rendkívül időigényes és drága volt, mire kiderítették, hogy exobolygóról van-e szó, vagy valami másról. Például egy kis tömegű csillag árnyéka vagy egy kettős csillagrendszer is becsaphatta az űrteleszkópot. Az eddigi adatokat felhasználva most már statisztikai alapon tudnak bizonyosságot nyerni a tudósok, hogy mit lát a teleszkóp, egy szoftver segítségével ez percek alatt kideríthető.