Tudósok állítják: ma is élhetnek dinoszauruszok, persze nem a Földön – de akkor hol?
Sokat számít, mi után kutatunk a távoli exobolygókon, és akár még az is lehetséges, hogy olyat találunk, ahol az egykori földi élethez hasonló zajlik le épp.
Sokat számít, mi után kutatunk a távoli exobolygókon, és akár még az is lehetséges, hogy olyat találunk, ahol az egykori földi élethez hasonló zajlik le épp.
A Föld nem minden területe lakható, különösen ott, ahol rendkívül alacsony a hőmérséklet. Egy kutatócsoport szerint ez a helyzet sokat változhatna, de ahhoz egy másik planéta elmozdulására lenne szükség.
A brit kutatók szerint egy fehér törpe csillag körül keringő objektumok mozgása arra utal, hogy lehet egy életre alkalmas bolygó az égitest lakható zónájában.
A Naphoz legközelebbi csillag, a Proxima Centauri körül nem csak egy bolygó kering, egy másik is van ott a kutatók új felfedezése szerint.
Az űrkutatás egyik legfontosabb kérdése, hogy hol van az a Föld-típusú bolygó, amelyen emberek is élhetnének. Nos, úgy tűnik, megvan a tökéletes jelölt.
Az elmúlt hónapokban már több élhető exobolygót találtak, és pont a legközelebbi kapcsán kerültek közelebb a bizonyításhoz, miszerint tényleg oda költözhetnénk.
Amióta a NASA obszervatóriuma új kutatási módszerre tért át, tömegesen fedezik fel az exobolygókat, ezek közül újabb kettőről derült ki, hogy az emberek számára is élhető lehet.
A Naprendszeren kívül, idegen csillagok körül keringő exobolygók száma megduplázódott, köszönhetően a Kepler űrteleszkóp új kutatási módszerének. Kilenc újonnan felfedezett bolygó még élhető is lehet.
Sokkal közelebb vannak, mint bármelyik eddig élhetőnek tűnő vagy Földhöz hasonlító bolygó. Egy mini Nap körül forognak, életjelet kutatnak most rajtuk.