Tech hvg.hu 2015. december. 29. 08:01

Szeretne egy jó windowsos programot? Csináljon egyet magának

Bárki könnyen összerakhat magának egy windowsos készülékeken futó programot.

Bár sok mindent bevetett mostanában a Microsoft a növekedés érdekében, a windowsos eszközökre jóval kevesebb alkalmazás érhető el, mint Androidra vagy iOS-re. Hogy megpróbálják csökkenteni a különbséget, egy új megoldáshoz folyamodtak, az egyik ilyennek köszönhetően pedig bárki írhat egy alkalmazást, még akkor is, ha semmilyen programozási ismerettel nem rendelkezik.

hvg.hu

Az App Studio fejlesztői környezet mostantól lehetővé teszi, hogy a böngészőben csupán néhány kattintással, kódolás nélkül hozzuk létre a saját alkalmazásunkat. Igaz, nem kell nagy dologra gondolni, a játékok megírásához vagy egy komplexebb app összepakolásához továbbra is kell a programozói tudás, ám az RSS-olvasókhoz hasonló appokat minden megerőltetés nélkül létre lehet hozni. Az így elkészült alkalmazások ráadásul Windows Phone-on, táblagépen, asztali számítógépen, sőt, még Rasberry Pi 2-n is működnek.

A böngészőben működő fejlesztői környezet elindítása után egy új projekt létrehozásakor a már előre megadott sablonok közül választhatunk, és némi módosítással a saját ízlésünk szerint formálhatjuk át azt. Persze attól, hogy kód nélkül készíthetünk el egy alkalmazást, a Microsoft megadja a lehetőséget, hogy az új funkciók létrehozásához HTML kódot ágyazzunk az appba.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.