A Google ingyen rendelkezésre bocsátja az iskoláknak azt a szoftvert és VR-eszközt, amelyek együtt a virtuális valóságba repíthetik a tantermeket. Kicsit gyorsnak tűnik a váltás, de a virtuálisba váltás a közeljövő oktatásának egyik meghatározó trendje is lehet.
A Google Expeditions programjával és a Cardboard kartonszemüveggel együtt a gyerekek olyan világba kerülhetnek, amelyben akár át is élhetik a történelmet vagy egyéb tantárgyak fontos elemeit.
A kartonszemüveggel azt kívánják demonstrálni, hogy mire képes egy jó ötlet, no meg persze az Android. A Cardboardhoz ugyanis csupán kartonpapír, mágnes, tépőzár és két plasztiklencse kell, és ha az előírás szerint szerelik össze a fejrevalót, majd belehelyeznek egy androidos telefont, akkor akár 3D-ben nézhetnek vele videókat, Google Earth felvételeket.
Az Expeditions pedig egy olyan virtuális valóságot teremt, amelyet a tanárok egy táblagéppel tudnak vezérelni. Ehhez a szoftverhez már 100 olyan programot írtak, amely különféle élményeket biztosít. Például így az irodalom órákon valóságosnak tűnnek Shakespeare karakterei, ahogy művei helyszínei is. Oktatásfejlesztő partnereivel a Google folyamatosan készíti a hasonló programokat.
Azt még nem tudni, hogy pontosan mikortól, hol és milyen mennyiségben juthatnak hozzá az iskolák, de az a bemutató videóból is sejthető, hogy komoly sikere lehet a gyerekek körében, hiszen sokkal valóságosabbnak érzik így a tananyagot. Arról nem is beszélve, hogy erre az útra a lépve eljuthatunk oda, amit egy igen futurisztikus könyvben olvastunk: a Ready Player One-ban a virtuális világ olyannyira teljes életélményt ad, hogy lehetőség van például a szereplőknek a valódi iskola helyett a virtuálisba járni.
Ha ez érdekes volt, hasonlókért lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.