Egy grafikus úgy döntött, tervez egy karakterkészletet, amellyel írva egy szöveget éppen olyan nehéz elolvasni, mint amennyire nehezen boldogulnak a betűkkel a diszlexiások – azaz nagyjából minden tizedik ember. A dizájner ezzel szeretné felhívni a figyelmet és segíteni az érintetteket.
Sokan butának és lustának tartják a diszlexiásokat, valakinek az a véleménye, hogy egyszerűen csak nem próbálkoznak eléggé az olvasással – ez a hozzáállás zavarta annyira Daniel Brittont, hogy eldöntötte: tervez egy olyan betűtípust, amellyel szimulálható, milyen nehéz is egy diszlexiában szenvedőnek.
A grafikus azt mondta a Daily Mailnek, szerinte a legtöbb hasonló szimuláció rossz, csupán néhány betűt halványítanak el a szövegben, netán megfordítják az e karaktert. Ehhez képest, aki komoly diszlexiában szenved, nagyjából olyan nehezen olvas, mint amennyire nehéz dolog bármelyikünknek megküzdenie a Britton által alkotott betűkészletből összerakott szöveggel.
A szimuláció azon alapul, hogy a legsúlyosabb diszlexiával küzdőknek a kutatások szerint nagyjából 40 százalékkal nehezebb olvasniuk, a tervező éppen ezért minden karakterből eltávolította a betűt alkotó vonalak 40 százalékát.
Britton most közösségi tőkéből szeretne egy olyan csomagot összeállítani és az Egyesült Királyság minden iskolájába eljuttatni, amellyel a diáktársak és a tanárok is jobban megérthetik a diszlexiás tanulók nehézségeit.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.