Az utcára kilépve, otthona közelében is megtapasztalhatja, milyenek a fényviszonyok a Plutón, délidőben.
2006-ban törpebolygóvá minősítették át (le) az addig a Naprendszer kilencedik bolygójaként számon tartott Plutót. Az égitest szinte elképzelhetetlenül messze van a Földtől, a NASA New Horizons nevű űrszondája már kilencedik éve tart rendületlenül felé (52 ezer km/h Naphoz viszonyított sebességgel), és július 14-én fogja végre megközelíteni.
Nekünk a legcsekélyebb esélyünk sincs arra, hogy eljussunk oda, viszont a NASA új eszköze legalább abban segít, hogy egy kicsit közelebb érezzük magunkhoz e törpebolygót. Bár a Pluto nagyon messze van a Naptól, azért nem uralkodik rajta teljes sötétség. Ott is van dél, s akkor olyanok a fényviszonyok, mint a Földön néhány pillanatig hajnalban, illetve alkonyatkor.
Ezeket az időpontokat Pluto Time-nak (Pluto idő) nevezte el a NASA, és weboldaláról kiderül, hol és mikor is van pontosan a Pluto idő.
A NASA arra biztatja a felhasználókat, hogy készítsenek fényképeket (szigorúan vaku nélkül) környezetükről Pluto időben, majd osszák meg a fotókat a közösségi médiában (#PlutoTime). A legjobb felvételeket egy mozaikban foglalja majd össze az űrkutatási hivatal.
Ha érdeklik ilyen, Pluto időben készült képek, akkor kattintson erre a linkre.