Tech hvg.hu 2015. május. 06. 08:01

Akármilyen csúnyán is ír, a Google-t nem veri át

A Google kiadott egy olyan ingyenes billentyűzet alkalmazást, amelyet hiába tettünk próbára ronda kézírással, alig lehetett kifogni rajta. Mostantól tehát kézírással is chatelhet, ha úgy tartja kedve.

Tény, hogy digitalizált világunk miatt rondábban írunk, mint valaha, de ettől még sokan ki tudják olvasni mások kézírását, pedig néha a saját kézírás későbbi értelmezése is bravúr. Ha csúnyán írunk azért, ha viszont szépen akkor meg azért érdemes kipróbálni a Google új alkalmazását, amely az említett problémával nem nagyon szembesül. A Google Handwriting Input ugyanis egy olyan ingyenes mobilos billentyűzet, amelyet hiába teszteltük a legcsúnyább kézírásunkkal, akkor is értette mit akarunk leírni, amikor már mi se tudnánk utólag kiolvasni.

Google

Az ingyenes letöltése, a magyar nyelv kiválasztása, majd a beállítások közötti engedélyezés után gépeléskor ez az ablak jelenik meg egy üres fehér mezővel, ahol az ujjunkkal máris rajzolhatunk, azaz írhatunk, így akár chatelni is lehet kézírással. Tesztünk során remekül működött a betűk és szavak feismerése, alig akadt benne hiba, akármilyen rondán is írtunk. Egyetlen visszatérő problémával találkoztunk: egyes betűket számként érzékelt, ha nagyon csúnyán írtuk.

Ha ez érdekes volt, hasonlókért lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.


Kult Balla István, Németh Róbert 2024. november. 30. 20:00

„Ez az első olyan lemezanyag, aminek az írása közben józan voltam” – Analog Balaton-interjú

„A leszaromság is abból jöhet, hogy csináljuk, amit szeretünk, és nem kell magunkat megerőltetni” – írja le a nemrég Repedés című albummal jelentkező Analog Balaton a hozzáállásukat a világhoz. Szomorú-e a mai popzene? Milyen volt a tagok – Zsuffa Aba és Vörös Ákos – híres Kinizsi utcai albérlete? Miben más józanul dalokat írni, mint a korábbi gyakorlat? Interjú.