Tech hvg.hu 2015. március. 30. 15:01

Teljesen névtelenül szólhat hozzá bármihez ezzel az alkalmazással

Az anonimitás az online világban leginkább hátrányt jelent a tartalomelőállítók számára, de legalább is kellőképpen nagy fejfájást ahhoz, hogy senki ne indítson egy ezt támogató startupot. A Cloaq ezt megtette, és rögtön bebizonyította: nem minden névtelen kommentelő troll.

Az egyelőre csak iPhone-ra és iPad-re letölthető Cloaq lényege, hogy bármely használója számára névtelenséget biztosít. Az app valójában egy közösségi platform, ahol a fiók létrehozásakor semmilyen személyes adatot – például telefonszámot vagy e-mail címet – nem kér a rendszer. Csupán egy felhasználónévre és egy jelszóra van szükség, utóbbit viszont érdemes megjegyezni, mert a névtelenség biztosítása érdekében nincs lehetőség annak visszaállítására.

Cloaq

A készítők célja elsősorban egy olyan felület létrehozása volt, ahol a felhasználók megoszthatják azokat a történeteiket, élményeiket, amelyeket névvel nem biztos, hogy el mertek volna mondani. A fejlesztők most frissítettek egyet az appon, ami már nem csak a saját tartalmak megosztásánál és kommentálásánál enged névtelenséget, hanem a különböző híroldalak – például a CNN, Mashable vagy a The Huffington Post – cikkeihez is így lehet hozzászóln a rendszeren belül.

A TechCrunch beszámolója szerint a Cloaq készítőji a Reddit és a Tumblr közönségét tekintik példának, akik számára szintén biztosítja a rendszer az anonimitást, mégis olyan tartalmakat generálnak, amelyik a trollkodás helyett vitára ösztönöz.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.