A legilletékesebb beszélt arról, hogy bizonyos korábbi híresztelésekkel szemben a Google Glass él, és komolyan számol vele a keresőóriás.
Januárban járta be a hír a netet, hogy leállítja okosszemüveg-programját a Google, és az eszközön dolgozó csapatra is átszervezés vár. Ezt sokan úgy értelmezték, hogy ennyi volt, vége az okosszemüvegnek, és voltak, akik még az okokra is rávilágítottak.
Eric Schmidt, a Google első embere viszont éppen azt fejtegette a The Wall Street Journalnak, hogy téves volt ez az értelmezés, az okosszemüveg projekt egyszerűen csak kikerült a rejtélyes Google X részlegből, és a Nest főnökére, Tony Fadellre bízták.
Mint minden futurisztikusnak számító eszköznek, ennek is időt vesz igénybe a tökéletesítése. Schmidt azzal érvelt, hogy a teches közösségnek el kell fogadnia, hogy egyszerűen véget ért a bétatesztelés, és most még nagyon sok munka következik. Ez pont olyan, jegyezte meg, mintha a vezető nélküli autó azért volna csalódás, mert nem olyanok járják körülöttünk az utakat. Az olyan fejlesztésekhez, mint az említett autó vagy az okosszemüveg, időre van szükség. A Google-vezér azt is megerősítette, hogy a Google Glass egy nagy és nagyon alapvető platformja a Google-nak.
Arról viszont, hogy mikorra lehet belőle tömegtermék, nem beszélt, és Fadell sem kommentálta főnöke nyilatkozatát. Abban azért biztosak lehetünk, hogy ha megjelenik a következő generációs Google Glass, annak már jobb kijelzője lesz, és tovább bírja majd az akkuja.