Veszélyes lehet, ha okostelefonunkkal becsekkolunk egy étteremből, szórakozóhelyről, vagy egy távoli városból, mert adott esetben túl sokan láthatják, hogy nem vagyunk otthon – például a betörők is. A rendőrség szerint az itthoni bűnözők még nem tapadtak rá ezekre az alkalmazásokra.
A betörők figyelmét is felkeltheti, ha az okostelefonon a felhasználók véletlenül publikussá teszik, ha becsekkolnak valahol, azaz, ha nincsenek otthon – írta a Pénzcentrum. A Nyugat-Európából érkezett hírek szerint előfordult már, hogy azért törtek be lakásokba, mert a Facebookon, Swarmon, Foursquare-en látták, nincs otthon a tulajdonos.
Magyarországon a rendőrség nem kezeli külön az ilyen módszerrel kitervelt bűneseteket, a rendvédelmi tapasztalatok alapján a hazai bűnelkövetőkre nem jellemző az okostelefonokon fellelhető helymeghatározó applikációk nyomon követése és a betörések eszerinti időzítése – közölte a portál kérdésére az ORFK.
Halmos Gyula, a Groupama Garancia főosztályvezetője szerint egy betöréses lopás kártérítésénél nem mérvadó, hogy a betörő honnan értesült arról, hogy a lakás, vagy a ház üres. Tapasztalataik szerint a tettesek több forrásból is megtudhatják, hogy nincs otthon senki, ráadásul az esetek 99 százalékában nem lehet bizonyítani, honnan tudták a tettesek, hogy nincs otthon senki.
Az Aegonnál azt közölték, megtérítik az ügyfél kárát, ha egyébként megfelel a szabályzat szerinti feltételeknek, de egyébként nincs ilyen esetre vonatkozó kizárás vagy közrehatás a szabályzatban. Az Allianz minden esetben a káresemény szempontjából vizsgálja meg egyedileg, hogy a biztosítási szerződési feltételek alapján a károsult jogosult-e a kifizetésre – írta a beszámoló.