Az Apple neve ma a sikerrel egyenértékű. Azonban nem mindig volt ez így.
MacBook, iPod, iPhone, iPad – az egyik sikeresebb termék, mint a másik. Úgy tűnik, a mögöttük álló cég sikerre született, azonban az Apple-nek is voltak kudarcos termékei, elsősorban a 80-as, 9o-es években. A Business Insider összeállításából merítettünk.
Az Apple egy hokikorongra emlékeztető egeret bocsátott ki az első iMachez, azonban ez a forma meglehetősen kényelmetlen volt a felhasználóknak, így ergonómiai szempontból felül kellett vizsgálni és meg kellett változtatni.
A Bandai gyártotta Pippin játékkonzol volt az Apple kísérlete ezen a területen. Azonban mindössze 42 ezer darabot sikerült belőle eladni, és egy évvel a megjelenése után meg is szüntették a gyártását.
Az iPod Hi-Fi hangkeltő az Apple letisztult dizájnját hozta, sajnos a hangminősége olyannyira kívánnivalókat hagyott maga után, hogy a felhasználók, köztük az Apple-fanatikusok is, inkább egyéb termékeket kerestek.
Az Apple II sikere után a cég szinte biztos volt abban, hogy az Apple III is hasonló pályafutásra hivatott. Nem túl praktikus kialakítása azonban bosszantotta a felhasználókat, így az Apple kénytelen volt visszahívni az első 14 ezer egységet.
Az Apple TV előtt már volt egy kísérlete a cupertinói cégnek: az 1997-es Macintosh TV azonban nem tudta az asztalokra hozni a televíziózást. Mindössze 10 ezer darab kelt el belőle.
1987-ben jött ki, és – korlátozott funkcionalitása ellenére – még 11 évig piacon volt a Newton PDA. Igazán azonban sosem vált sikeressé.
Annak ellenére, hogy a Motorola gyártotta, tulajdonképpen a ROKR E1 volt az első olyan telefon, amely támogatta az iTunest. Korlátozott tárolási kapacitása és lassú fájlátvitele azonban az Apple és a Motorola kapcsolatának útjába állt, s a két cég el is távolodott egymástól.
A Macintosh Portable volt az Apple első hordozható számítógépe. Eltekintve a képernyő és az akku gyengeségeitől, a Macportable egyszerűen csak túl drága volt (7300 dollár 1989-ben), így nem is sikerült megszerettetnie magát.
Ugyancsak mélyen kellett a pénztárcába nyúlni (1799 dollár) a 2000-ben megjelent Power Mac G4 Cube-ért. Ráadásul a belső ventilátor hiánya miatt hajlamos volt a túlmelegedésre. Csupán egy évet élt.
2004 decemberében jelent meg az Apple Store-ban az iPod zokni, de valamiért nem nyerte el a felhasználók tetszését.
Az első generációs iPhone-nal együtt bocsátotta ki az Apple ezt a karcsú Bluetooth headsetet. Értékesítése nagyon rosszul ment, így 2009-ben le is állították a gyártását.